D AS20230120040

A magyar válogatott küzdelmes meccsen győzte le Brazíliát! 2023. jan. 20.

Kövesd a Piros7est az X-en is! Kövesd a Piros7est az X-en is!

A magyar kézilabda-válogatott hozta a kötelezőt a világbajnokság középdöntőjének második mérkőzésén, a fiúk 28-25-re győzték le Brazília legjobbjait, életben tartva ezzel a továbbjutás esélyét.

Mindkét csapat számára csak a győzelem volt elfogadható a továbbjutás szempontjából, a brazilok egy óriási szívességet tettek nekünk azzal, hogy a középdöntő első mérkőzésén döntetlen játszottak a portugálokkal, így a svédek elleni kiütéses vereség ellenére is bizakodóak lehettünk.

A két együttes ötször találkozott korábban, és mind az öt alkalommal mi örülhettünk a végén. Legutóbb a 2021-es világbajnokság középdöntőjében futottunk össze velük, akkor 29-23-ra diadalmaskodni tudtunk, a győzelemnek köszönhetően pedig továbbjutottunk az egyenes kieséses szakaszra.

Magyar szempontból remekül indult a találkozó, 4-1-el kezdtünk és végre nem nekünk kellett már az első percektől az eredmény után futnunk. A fiúk nem szerették volna azt hibát elkövetni, amit a portugálok és a svédek ellen sajnos megtettünk,

7 perc játék után 6-2 volt ide.

Bóka Bendegúz fantasztikus cundere után 2-0-ra lehoztuk a két perces emberelőnyünket, aminek köszönhetően máris 9-3 áll az eredményjelzőn. Mikler pazar védésének köszönhetően a kettős emberhátrányból is kihoztuk a maximumot, mindössze egyszer tudták bevenni a magyar hálóőr kapuját.

A félidő második felére a brazilok is felvették a mérkőzés ritmusát, szép lassan elkezdték ledolgozni a hátrányukat, a 26. percben már 13-12 volt az állás. Sajnos az előnyünk az első játékrész végére teljesen elfogyott,

így 14-14-es döntetlennel mehettek el a szünetre a csapatok.

A második félidő brazil találattal indult, így a dél-amerikai csapat a mérkőzés során először került előnybe. Szerencsére sokáig nem örülhettek a vezetésüknek, sőt, ismét el tudtunk tőlük két góllal szakadni, amihez az is kellett, hogy Székely Marci megfogja az eddig hibátlan Dupoux hetesét.

Támadójátékban ismét elővettük a szebbik arcunkat, aminek köszönhetően sikerült újra 5 góllal meglépnünk. A félidő derekán elkezdték a felzárkózást a brazilok, majdnem négy percig nem sikerült betalálnunk, ők pedig kihasználták a helyzetet.

D AS20230120026

fotó: MTI/Kovács Tamás

5 perccel a mérkőzés vége előtt egy gólra olvadt az előnyünk, egyszerűen képtelenek voltunk betalálni, többször is a kapufát találtuk el ziccerből. A gólcsendet Lékai Máté törte meg, aki Mikler zseniális védését követően meg sem állt a brazil kapuig.

Lékai pedig annyira lendületbe került, hogy egy perccel később feltette a pontot az i-re, újabb góljával eldöntötte a mérkőzés sorsát, hiszen másfél perccel a vége előtt ismét hárommal mentünk. A Ferencvárosi TC játékosa még az utolsó másodpercekben is megrezgette az ellenfél hálóját, így a magyar válogatott végül 28-25-re győzni tudott.

Nagyon fontos 2 pontot zsebeltek be a fiúk, aminek köszönhetően életben tartottuk az esélyeinket. Az utolsó fordulóban a Zöld-foki szigetek ellen hoznunk kell a kötelezőt, de ez még nem feltétlenül elég a továbbjutáshoz, hiszen az is kell,

hogy a bombaformában lévő társházigazda svédek Izlandot és Portugáliát is egyaránt megverjék.