A Piros7es az ön hozzájárulását kéri adatainak az alábbi célokra történő felhasználásához

A Piros7es weboldala sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, a weboldalon végzett tevékenység nyomon követése és releváns ajánlatok megjelenítése érdekében. A javasolt beállítások elfogadásával minden sütit engedélyez a legoptimálisabb felhasználói élmény érdekében.

Technikai sütik

Analitikai sütik

Remarketing Facebook

Remarketing Google

Beállítások kezelése Elfogadás
Mu barca

A Manchester United nyerte a gigászok csatáját! 2023. febr. 24.

Kövesd a Piros7est az X-en is! Kövesd a Piros7est az X-en is!

A Vörös Ördögök az idegenbeli 2-2 után hazai pályán hátrányból fordítva 2-1-re legyőzték a Barcelonát, és ezzel ők jutottak az Európa-liga legjobb 16 csapata közé, ahol akár a Ferencvárossal is találkozhatnak.

Már az első mérkőzés sem okozott csalódást, döntőbe illő csatát vívott a két gigász, így várható volt, hogy a visszavágó is komoly izgalmakat hoz majd.

Az odavágó elég fordulatosra sikeredett, egy „gyengébb” első félidő után a Barcelona szerezte meg a vezetést, amire a United két góllal válaszolt, a győzelmet végül a katalánok csak kiénekelték a szájukból, így végül 2-2-vel zárult az első felvonás.

Az angolok arra készültek, hogy megtörjék a hosszú évek óta tartó rossz sorozatukat, és visszavágjanak a két elveszített BL-döntőért,

és ehhez mérten is kezdték a találkozót, Bruno Fernandes révén már a 3. percben megszerezhették volna a vezetést, de Ter Stegen komoly bravúrral hárítani tudott.

Innentől kezdve viszont a vendégek vették a kezükbe az irányítást, ami főleg labdatartásban mutatkozott meg, de aztán egy buta hibát követően büntetőhöz jutottak. A meccs elején majdnem gólt szerző Fernandes a tizenhatoson belül rántotta vissza Alejandro Baldét, a játékvezető pedig egyből a tizenegyes pontra mutatott.

A megítélt büntetőhöz Robert Lewandowski állt oda, aki a kapu jobb oldalát vette célba, de a manchesteri kapus is eltalálta az irányt, kapufára is tudta ütni a labdát, onnan viszont befelé pattant a játékszer, így

a 18. minutumban megszerezte a vezetést a Barcelona.

A szünetben Erik ten Hag szükségét érezte, hogy változtasson a csapaton, a roppant gyenge félidőt produkáló Weghorst helyére a sérülésből visszatérő Anthony állt be. A második játékrészt sokkal nagyobb elánnal kezdte a United, aminek elég gyorsan meg is lett az eredménye, Fred a 47. percben kiegyenlített.

A bekapott gól után sem tudott ritmust váltani a Barcelona, a manchesteriek pedig elkapták a fonalat és sokkal veszélyesebben játszottak, mint az ellenfél.

A nagy nyomást végül nem bírták ki a katalánok, 20 perccel a meccs vége előtt megszerezte a vezetést az MU.

Egy olyan támadás után született a gól, amit a legtöbben már valószínűleg temettek, de Shaw másképp gondolta, elsprintelt egy hosszú labdáért, majd a vonal előtt visszasarkazta Fernandesnek, aki szépen vitte befelé, majd bepassszolta Garnachonak.

A fiatal játékos gondolkodás nélkül rá is tüzelte, azt még blokkolni tudták a védők, majd Fred is megpróbálta, így pattant Anthony elé a játékszer, aki gyönyörűen lőtte ki a bal alsót.

A hátralevő időben többször is közel járt az egyenlítéshez a Barcelona, előbb De Gea védett hatalmasat, majd az utolsó percben, amikor már a manchesteri kapuson is túljutott a labda, Varane mentett hősiesen, aminek köszönhetően a hazaiak kivédekezték az offenzívákat és megtartották az egygólos előnyüket.

A Barcelonának sikerült ezen a mérkőzésen hatástalanítania a bombaformában lévő Rashfordot, de a Manchester United és Erik ten Hag megmutatta, hogy mire is képesek csapatként, bárki ellen fel tudják venni a kesztyűt és ezzel a játékkal sokáig menetelhetnek még az Európa-ligában.

A következő ellenfelük akár a Ferencváros is lehet, akik a csoportgyőzelmüknek köszönhetően most a TV-ből nézhették végig a jobbnál jobb párharcokat.