DEBRE20220812073

Az úszó-Eb második napjára is jutott egy magyar érem! 2022. aug. 12.

Kövesd a Piros7est az X-en is! Kövesd a Piros7est az X-en is!

Nem telhet el egy nap sem Rómában magyar érem nélkül, ezúttal a mindössze 16 éves Molnár Dóra nyert bronzérmet 200 méteres hátúszásban!

A döntőben két magyar lánynak szurkolhattunk, hiszen Molnár Dóra mellett Szabó-Feltóthy Eszter is medencébe ugrott. Dóra és Eszter fej-fej mellett haladtak a fináléban, az első 50 méternél Eszter volt előrébb, féltávnál pedig Dóra, majd ismét Szabó-Feltóthy erősített bele, de a végére elfáradt,

így honfitársa Molnár Dóra a végén megelőzte és megkaparintotta a harmadik helyet.

DEBRE20220812076

A bronzérmes Molnár Dóra a női 200 méteres hátúszás döntőjének eredményhirdetésén a római vizes Európa-bajnokságon a Stadio Del Nuotóban 2022. augusztus 12-én. MTI/Czeglédi Zsolt

A győzelmet egyébként a hazai vízben úszó Margherita Panziera szerezte meg, aki hosszról hosszra növelte az előnyét, és végül két másodperc feletti különbséggel előzte meg a brit Katie Shanahant.

A másik magyar érdekeltségű fináléban nem született magyar érem, Szabó Szebasztián a nyolcadik helyen zárta a férfi 50 pillangót. Szebi egyébként nagyon jó reakcióidővel kapta el a rajtot, de nem bírta a tempót a legjobbakkal, így végül visszacsúszott az utolsó helyre. De ez így is egy megsüvegelendő teljesítmény!

A holnapi döntőkben is biztosan lesz kinek szurkolnunk,

hiszen Milák Kristóf és Németh Nándor is ott lesz a 100 méteres gyorsúszás fináléjában.

Milák a saját elődöntős futamát megnyerte és végül a második legjobb idővel kvalifikálta magát, nála csak az Európa-csúcsot úszó David Popovici lett jobb. A román úszó mindössze 7 századdal maradt el César Cielo Filho világcsúcsától, amit a brazilok kiválósága szintén Rómában a 2009-es világbajnokságon ért el.

200 háton pedig a hölgyekhez hasonlóan a férfiaknál is 2 magyar jutott a döntőbe, Kós Hubert a negyedik, míg Kovács Benedek az ötödik legjobb idővel.