2022 04 12 T165527 Z 1 LYNXNPEI3 B0 QC RTROPTP 3 TENNIS MONTECARLO

Bombameglepetés Monte Carlóban, vereséggel kezdte a salakszezont a világelső! 2022. ápr. 13.

Kövesd a Piros7est az X-en is! Kövesd a Piros7est az X-en is!

Alejandro Davidovich Fokina kis meglepetésre döntő szettben 6:3 6:7 6:1 legyőzte Novak Đokovićot a Monte Carlói tenisztornán.

A szerb teniszező mindössze negyedik meccsét játszotta 2022-ben, mivel a koronavírus szabályok miatt sem az ausztrál, sem az amerikai versenyeken nem indulhatott. Eddig csak Dubajban versenyzett, ott a harmadik meccsén szenvedett vereséget a cseh Vesely ellen.

A világelső most viszont addig sem jutott el, mivel már a második fordulót sem sikerült túlélnie első kiemeltként. Davidovich Fokina nagyszerűen kezdte a mérkőzést, a második szettben is kétszer volt breakelőnyben, azonban nem tudott élni a lehetőségeivel. Đoković a tie breakben is hátrányból fordított, és úgy tűnt végre belerázódik az összecsapásba.

Ellenfele azonban nem így gondolta, a döntő játszmában magasabb fokozatba kapcsolt, és háromszor is elvette a szerb adogatását.

Đoković tavaly sem jutott sokkal messzebb Monte Carlóban, akkor a harmadik körben búcsúzott a tornától, miután kikapott Daniel Evanstől. Sok pontot tehát nem veszít a világelső, de számára nagyon fontos lenne, hogy mérkőzéseket játsszon, hiszen jókora meccshiánya van a többiekhez képest, és emellett komoly harcban van a világranglista első helyéért is.

Bár Medvegyev valószínűleg kihagyja a teljes salakszezont, a szerbnek viszont rengeteg pontot kell védenie Rómában és a Roland Garroson, így az orosz akár meccsek nélkül is visszaszerezheti a világelsőséget.