A Piros7es az ön hozzájárulását kéri adatainak az alábbi célokra történő felhasználásához

A Piros7es weboldala sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, a weboldalon végzett tevékenység nyomon követése és releváns ajánlatok megjelenítése érdekében. A javasolt beállítások elfogadásával minden sütit engedélyez a legoptimálisabb felhasználói élmény érdekében.

Technikai sütik

Analitikai sütik

Remarketing Facebook

Remarketing Google

Beállítások kezelése Elfogadás
Download

Büntetőkkel egyszerűen nem lehet minket megverni, vb-döntős a női pólóválogatott! 2024. febr. 14.

Kövesd a Piros7est az X-en is! Kövesd a Piros7est az X-en is!

A magyar női vízilabda-válogatott ezúttal sem remegett meg a végén, a 9-9-es döntetlen után 4-2-re megnyertük a Görögország elleni ötméteres párbajt a dohai világbajnokság elődöntőjében.

A magyar együttes 100%-os teljesítménnyel jutott el az elődöntőig, bár a legjobb nyolc között egy picit remegett a léc, de mi bírtuk jobban idegekkel a hollandok elleni büntetőpárbajt, azzal a győzelemmel pedig elértük a kitűzött célunkat, a párizsi indulást.

Mihók Attila a mérkőzés után azonban kiemelte, hogy

ugyanolyan elánnal, összefogással és akarással fognak majd küzdeni a vb-éremért, mint ahogyan azt a kvóta megszerzéséért tették.

A hollandokhoz hasonlóan a görögökkel is összecsaptunk a januári Európa-bajnokságon, a csoportkör nyitómérkőzésén a harmadik negyed után még mi vezettünk, de a végére elfogyott a szufla, és akkor Görögország 14-12-re diadalmaskodott.

Világbajnokságokon viszont makulátlan a görögök elleni mérlegünk, eddig minden meccsünket meg tudtuk nyerni ellenük, tavaly például a helyosztón győztünk 10-9-re, de ugyanilyen végeredmény született a 2017-es vb helyosztóján is.

A mostani mérkőzés elején rögtön büntetőhöz jutottak a görögök, Ninu pedig nem hibázta el a ziccert, így görög góllal indult a találkozó.

Az ellenfél jobban mozgott az első negyedben, mi folyamatosan csak futottunk az eredmény után,

3-1-re is megléptek a görögök, de még az első nyolc percben egyenlíteni tudtunk.

A második negyedet emberelőnyből kezdhettük, ezzel a lehetőséggel pedig élni is tudtunk, Vályi Vanda szokásos módon elhozta a középkezdést, majd góllal fejeztük be az akciót, így a mérkőzés során először vezettünk.

A görögök azonban nem adták könnyen magukat, különösebben nem zavarta meg őket, hogy fordítottunk, sajnos ugyanezt megtették ők is, találtak három gyors gólt, aminek köszönhetően újra kettővel vezettek.

A végét azonban ezúttal is mi bírtuk jobban, egy huszáros hajrával egálra mentettük az első félidőt.

A fordulás után a védekezésé volt a főszerep, de Ninu sokadszor a mérkőzés során túl tudott járni az eszünkön, így újra ők kerültek előnybe. Hosszú percekig nem született újabb találat, de a végén Szilágyi is betalált, hat méterről a jobb felsőbe varázsolta a játékszert.

A magyar válogatott kettesének jobb keze a záró felvonás derekán is megvillant, így 4-3 után 8-7-nél újra mi vezettünk. Sokáig azonban most sem örülhettünk, rögtön a következő támadásukat góllal fejezték be, majd egy újabb találattal ismét náluk volt az előny.

Fordulatokban tehát nem volt hiány ezúttal sem, húsz másodperccel a vége előtt Leimeter révén sokadszor egyenlítettünk, aminek köszönhetően kiharcoltuk az újabb büntetőpárbajt. Hollandia ellen azért végig vezettük a találkozót, így csalódás volt, hogy a címvédő szétlövésekre mentette az összecsapást,

most viszont nagyrészt mi futottunk az eredmény után, így az ellenfél lehetett csalódottabb.

A párbaj pedig tökéletesen indult magyar szempontból, az első görög lövő ugyanis a felsőlécre pattintotta a saját ötösét, majd Magyari Alda is bravúrral hárított egyet. A mieink pedig ezúttal sem hibáztak, a habot a tortára Gurisatti Gréta tette fel, aki Hollandia ellen a kipontozódása miatt nem lőhetett.

A hazai rendezésű világbajnokság után két évvel tehát ismét vb-döntős a magyar válogatott,

a döntőbeli ellenfelünk is ismerős lehet, hiszen a 2022-es fináléban is az Egyesült Államokkal csaptunk össze, ahogyan most is. Azt a döntőt 9-7-re elveszítettük, van tehát miért visszavágnunk az amerikaiaknak.