A Piros7es az ön hozzájárulását kéri adatainak az alábbi célokra történő felhasználásához

A Piros7es weboldala sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, a weboldalon végzett tevékenység nyomon követése és releváns ajánlatok megjelenítése érdekében. A javasolt beállítások elfogadásával minden sütit engedélyez a legoptimálisabb felhasználói élmény érdekében.

Technikai sütik

Analitikai sütik

Remarketing Facebook

Remarketing Google

Beállítások kezelése Elfogadás
1c

Egy korszak véget ért: Roger Federer lejátszotta utolsó profi mérkőzését 2022. szept. 24.

Kövesd a Piros7est az X-en is! Kövesd a Piros7est az X-en is!

Rengeteg nagyszerű mérkőzést hozott a Laver-kupa első napja, de egyértelműen minden szem a profi pályafutását befejező Roger Federerre szegeződött. Összefoglaló!

Az első mérkőzésen papírforma eredmény született, de nem volt olyan sima, mint amilyennek indult. A két hete US Open döntőt játszó Casper Ruudnak a világranglista 128. helyén álló Jack Sock volt az ellenfele. Az amerikai egyesben nem játszik csúcsformában mostanában, de páros szinten azért szépen hozza az eredményeket.

Ennek ellenére nagyon is megizzasztotta a norvégot, bár az összecsapás gyors Ruud-breakkel kezdődött az első szett második felétől egyre jobban belemelegedett a mérkőzésbe Sock. Az első játszma végén visszajött a hátrányból, azonban sokáig nem örülhetett, jött a visszabreak és ezzel eldőlt az első szett sorsa is.

1a

(Fotó: Laver Cup)

A második játszmában sokáig magabiztosan adogatott Ruud, 5:5-nél azonban megingott és elveszítette a szerváját, majd a szettet is. A mindent eldöntő szuper tie breaket csodálatosan kezdte Sock, az első három játékot magabiztosan nyerte meg. Itt viszont újra elkapta a fonalat a norvég és zsinórban 6 pontot zsebelt be. Ezt az előnyét már meg tudta őrizni, végül 6:4 5:7 10:7-el juttatta előnyhöz az európai csapatot.

A második délutáni meccsen Stefanos Tsitsipas és Diego Schwartzman csapott össze. Az első találkozóhoz hasonlóan ez is 3-0-al indult, a görög azonban nem vett vissza a tempóból és 6:2-vel húzta be az első szettet.

A második játszmában a világranglista 6. helyezettje egy pillanatig nem koncentrált, aminek köszönhetően az argentin elvette az adogatását. Többre azonban nem futotta, maradt az első szettben látott tendencia, Tsitsipas szószerint felőrölte Schwartzmant. A találkozó 6:2 6:1-el ért véget, és mindössze 1 óra 17 percig tartott. Ezzel már 2-0 volt Európának.

1b

Az esti program egyes mérkőzése komoly, maratoni csatát hozott. A szebb időket is megélő Andy Murray az ausztrál Alex de Minaur ellen szerette volna növelni csapata előnyét. A meccset azonban nem a háromszoros Grand Slam-győztes kezdte jobban, de szerencsére 0-2 után hamar összekapta magát. A szett derekán már egyenlő volt az állás, majd a játszma végén egy extra hosszúságú fogadógémet megnyerve került előnybe.

A második szettben sem tudta tartani az adogatását a brit, azonban erre már válaszolni sem tudott, így De Minaur 6-3-al egyenlített. A 10 pontig zajló döntő játszmában már látszódtak a kétszeres olimpiai bajnokon a fáradtság jelei, amit az ausztrál könyörtelenül ki is használt. A szuper tie breaket végül 10-7-re De Minaur húzta be, így a világválogatott szépíteni tudott.

A végére maradt a slágermeccs, amire minden teniszrajongó várt, vagy talán inkább remélte, hogy sosem jön el ez a pillanat.

Roger Federer pár nappal ezelőtt azt kérte Björn Borgtól, hogy Rafael Nadal oldalán fejezhesse be az aktív karrierjét, és az európai válogatott kapitánya teljesítette is a kérését. A két legenda számtalanszor küzdött meg egymással, összesen 38-szor találkoztak, most mégis egymás oldalán vívták meg az utolsó csatát.

1c

Az első szettben egy kicsit rozsdásan kezdett a svájci, ami ennyi kihagyás után azért egyáltalán nem meglepő, de adogatóként most sem tudtak rajta fogást találni. Sokáig úgy tűnt, hogy rövidítésben dől el az első játszma, Nadalék azonban a legfontosabb pillanatban elővették a jobbik játékukat és 5:4-nél lebreakelték az amerikai párost.

A második szettben Nadal játéka egy kicsit visszaesett, nagyon látszott rajta, hogy mindent meg szeretne tenni azért, hogy a barátja győztes meccsel búcsúzhasson. A spanyol elveszítette az adogatását, de sokáig nem voltak hátrányban, két játékkal később már egyenlő volt az állás. Ez a játszma viszont már rövidítésben dőlt el, ahol az amerikai duó esélyt sem adott Federeréknek.

Jött a mindent eldöntő utolsó játszma, és ekkor már pontosan tudtuk, hogy nagyjából 20 percen belül egy korszak véget ér. Nadalék 3-0-al kezdték a szuper tie breaket, azonban ezután 4 pontot veszítettek el zsinórban. A svájci klasszis egy zseniális megmozdulással állította meg az amerikaiak menetelését. Frances Tiafoe a végén adogatóként megremegett, így Roger Federer megkapta a lehetőséget, hogy kiszerválja az utolsó mérkőzését. A rajongók legnagyobb bánatára ez nem sikerült, sőt, mindkét adogatását elbukta, majd Jack Sock egy magabiztos adogatójátékkal zárta le a 20-szoros GS-győztes pályafutását.

Természetesen az érzelmes pillanatok csak ezután jöttek, Federer nem tudta visszafogni a könnyeit, ahogyan valószínűleg a helyszínen és a tévéképernyők előtt ülők sem.

De ezt a pillanatot nem is lehetett könnyek nélkül kibírni, hiszen a sportág most egy kicsivel szegényebb lett, még ízlelgetnünk kell ezt a Federer nélküli jövőt. Viszlát, bajnok!