220623 2018 DCS 960px

Éremdús első nappal indították az Eb-t a magyar úszók! 2022. aug. 11.

Piros7.es - Mindent üt! Piros7.es - Mindent üt!

Ennél jobb kezdés nem is kell! A római úszó Európa-bajnokság csütörtöki nyitónapján 3 éremmel lett gazdagabb a magyar csapat.

Verrasztó Dávid kezdte el az éremhalmozást, 400 méteres vegyesúszásban lett második. A 33 éves úszó 2014 és 2018 között háromszor is megnyerte ezt a számot az Eb-n, most viszont hiába jutott döntőbe a legjobb idővel, a fináléban közel két másodperces hátránnyal ért be az olasz Alberto Razzetti mögött. A másik magyar döntős, Kós Hubert éppen lemaradt a dobogóról, negyedik lett.

Ezután a női 4x200-as gyorsváltó ugrott medencébe, délelőtthöz képest két ember is kicserélődött. Jakabos Zsuzsanna és Molnár Dóra helyett Hosszú Katinka és Pádár Nikolett került be a váltóba Késely Ajna és Ábrahám Lilla mellé.

Pádár nagyszerűen kezdett első emberként, az élen adta át a stafétát, majd jött Hosszú Katinka, aki nem bírta tartani a lépést a holland Silke Holkenborggal és a brit Lucy Hope-al, így féltávnál a harmadik helyen álltunk. Ezután jött Késely Ajna, aki egy remek úszással faragni tudott a hátrányon, majd befejező emberként Ábrahám Lilla ugrott medencébe, aki a magyar csapat legjobb idejét úszva megtartotta a bronzérmes pozíciót. Katinka ezzel már 97 felnőtt éremnél tart, ha minden egyéni számában sikerül felállnia a dobogóra Rómában, akkor már ezen a kontinenstornán eléri a hőn áhított 100 érmet.

A habot a tortára a Németh Nándor, Márton Richárd, Holló Balázs, Milák Kristóf összeállítású 4x200-as férfi gyorsváltó tette fel, miután a döntőben országos csúccsal győzni tudott, és ezzel egyben megszületett a magyar úszósport 100. Eb-aranyérme is.

A fiúk nagyon kiegyensúlyozottan versenyeztek Németh Nándor a harmadik, Márton Richárd a második, míg Holló Balázs szintén a harmadik helyen adta át a stafétát. A végén érkezett a magyar „torpedó”, aki 1:44,42-es űridőt repesztve hagyta maga mögött a riválisokat, az utolsó métereken már kétség sem férhetett a magyar győzelemhez.

A kezdés nagyon jó, remélhetőleg a folytatás is hasonló lesz!