A Piros7es az ön hozzájárulását kéri adatainak az alábbi célokra történő felhasználásához

A Piros7es weboldala sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, a weboldalon végzett tevékenység nyomon követése és releváns ajánlatok megjelenítése érdekében. A javasolt beállítások elfogadásával minden sütit engedélyez a legoptimálisabb felhasználói élmény érdekében.

Technikai sütik

Analitikai sütik

Remarketing Facebook

Remarketing Google

Beállítások kezelése Elfogadás
1

Európai foci-körkép: A bíróké volt a főszerep 2022. aug. 18.

Ahogy azt korábban írtuk, az elmúlt hetekben több csapatunk is érdekelt maradt a nemzetközi kupaporondon. Sajnos a fordulót csak a Ferencváros meg a Fehérvár élte túl (na meg a Slovan, de azt ki számolja).

A Ferencváros az azeri 1:1-es döntetlen után magabiztosan várhatta a visszavágót idehaza, ám ez a magabiztosság kudarcba fulladt. A játékunk szinte nézhetetlen volt, a passzok nem találtak csapattársat, amit a Qarabag köszönt is szépen, és már a 7. percben megszerezte a vezetést az Üllői úton. A vezetés el is indította a „sérüléslavinát”, melynek köszönhetően az azeri csapat játékosai többet fetrengtek a földön, mint cseh tinik a fekete bőrkanapén. Ehhez a bíró is eléggé asszisztált, hiszen többször is a játékos a sérülés és az ápolás után vagy a pályán maradt, vagy azonnal visszatért az ápolást követően. Pályán kívüli ápolásra szinte nem is emlékezni az adott meccsen.

A második félidőben Kovacevicet Knoester váltotta, de ezzel sem erősödött a hátsó alakzatunk, melyet Wadji ki is használt, először az 54., majd a 78. percben. Itt már minden remény elveszettnek tűnt, hisz a hazai gárda 3 gólos hátrányba került, ám jött Marquinhos és felcsillant a remény. A kis brazil mellett forogtak a védők, mint kisgyerek a körhintán, melynek köszönhetően egy gólpasszt is kiosztott Traorénak.

2

A végén minden mindegy alapon szinte mindenki támadott, hátha egy döntetlent kiharcolhatunk, hisz a bíró 5 percet hosszabbított.

De vagy a védők fejelték ki sorra a labdákat, vagy nem találtak csapattársat, mivel a hosszú oldalon nem követték a támadást. Így a Bajnokok Ligájából ugyan kiesve, de az Európa Ligában tovább küzdve folytathatják a pesti zöld-fehérek a nemzetközi menetelést. A csoportkör előtti utolsó ellenfél nem más lesz, mint az ír Shamrock Rovers. Sok szerencsét kívánunk a fiúknak!

A Mol Fehérvár már úgy készülhetett a visszavágóra, hogy a zsebükben volt a továbbjutás, hisz a hazai mérkőzésüket 5:0 arányban nyerték meg a Petrocub ellen. A magabiztos fölény mind labdatartásban, mind kapuralövésekben megmutatkozott mindkét meccsen.

A hazai meccsen szerzett 5 gólon 5 játékos osztozott ( Dárdai Palkó, Kenan Kodro, Stopira, Ivan Petryak és Budu Zivzivadze), míg a kinti meccsen a csapat mindkét gólját az utóbbi szerezte

és állította be az 1:2-es végeredményt. A koronázóvárosiak valószínűleg a kinti meccsen lélekben már a következő fordulóra tartalékoltak és összpontosítottak, hiszen Bundesliga ellenfelet sorsolt nekik az UEFA, méghozzá nem mást, mint a Köln csapatát.

Az első meccs ráadásul idegenben lesz, ez egyesek számára előnyt jelenthet, de ezen a szinten már nem beszélhetünk a hazai pálya előnyéről. A Köln értéke több, mint négyszerese a magyar csapatnak (88 millió – 19 millió), ezt a szakadékot nehéz lesz eltüntetni, de nem lehetetlen. Bízzunk benne, hogy jövő héten esélyesként látogathatunk el a Sóstói stadionba.

3

A norvég 3:0-s vereség után kevesen hihették, hogy a Kisvárda még képes lesz megszorongatni a Moldét, de mi is történt az idegenbeli meccsen? Ha a mindenkit kritizáló UEFA már ezekben a fordulókban is használatba venné a videóbíró használatát, akkor teljesen más eredmény születhetett volna, hiszen

az első gól lesről született.

Bár a Kisvárda védője a játékos és a gólvonal között volt, a kapus előbbre helyezkedett, ezt nem vette észre a partjelző. Ezt követően valószínűleg már elfogyott az erő, Fofanát senki sem tudta megállítani, aki könnyedén a kapuba vezethette a labdát, megszerezve a második gólt a 81. percben, majd egy percre rá Linnes feltette az i-re a pontot, és beállította a 3:0-s végeredményt.

Mindennek ellenére a Kisvárda elég jól kezdte a hazai mérkőzését, már a 29. percben 2:0-ra vezetett Asani duplájával a magyar csapat. Itt azonban sajnos megállt a gólgyár, sajnos minden erőfeszítés ellenére nem sikerült megszerezni a harmadik gólt, a Molde viszont szépített és megszületett a 2:1-es végeredmény, így összesítésben 4:2-vel jutott tovább a norvég csapat.

Végül, de nem utolsó sorban a DAC-FCSB párharc igazán presztízsmérkőzésnek számított, mely megmozgatta a sárga-kék szurkolókat, akik megtöltötték a MOL Arénát. A találkozó sajnos inkább szólt a bíró (nem) „tevékenykedéséről”, mint a játékról. Az első félidő kiegyenlített játékot hozott annak ellenére, hogy a román védők darálták, csípték, húzták játékosainkat büntetlenül. A második félidőre úgy tűnt, megérkezett a román részről az utalás és ennek hatására érkezett a bírói segítség is.

Esetleg az fájhatott a játékvezetőknek, hogy egy szláv testvéri nemzetben nem szláv fogadtatást kaptak? Vagy a Ria-Ria-Hungária?

Ezt mindenki döntse el maga, egy biztos, hogy nagyon egyoldalúan fújt, eléggé feltűnően. Több esetben is a játékosainkat lerántották, leütközték, jobb esetben szabadrúgást kaptunk, rosszabb esetben engedte a játékot tovább a sporttárs. Kružliak pirosa elkerülhető lehetett volna, ám védőnk hibázott, jogosan állították ki, viszont a másik oldalon legalább 2 piros lap is kijárt volna, egyik Dawanak, másik pedig Radunovicnak. Ez azonban elmaradt, a vendégek látták, hogy szinte bármit csinálhatnak, elvihetik a labdát időhúzásképpen, elrúghatják, a lap úgysem kerül ki a zsebből.

4

Egy messziről látható szabálytalanságnál történt, hogy a partjelző, aki 5 méterre se volt az esettől, nem emelte a zászlót, az akkor még a csereként melegítő Kalmár azonnal odaugrott számon kérni, hogy ez mi, majd az asszisztens, mire meghallotta, hogy a bíró belefújt a sípjába, felemelte zászlaját. Mit ne mondjak, nekem is türtőztetnem kellett magam, hogy ne menjek oda, és adjak neki két pofont, hogy észhez térjen és lengessen normálisan. Nem csodálkozom, hogy Zsolti is így reagált.

A meccs végül 0:1-re zárult, Tamm gólja a kiállítás utáni szabadrúgásból született.

A romániai visszavágón olyan hajtós, küzdős DAC-ot láthattunk, mint az eddigi szezon során szinte soha. Öröm volt nézni a csapat játékát és tudását. A vezetést azonban a FCSB szerezte meg a 28. percben. Fiaink továbbra is hajtottak becsülettel, ám a kapufák és helyzetek ellenére a gól csak-csak elmaradt. Mindezek ellenére büszkén hagyhatták el a pályát fiaink, hisz látni lehetett, hogy mindent megtettek a győzelemért és továbbjutásért.