A Piros7es az ön hozzájárulását kéri adatainak az alábbi célokra történő felhasználásához

A Piros7es weboldala sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, a weboldalon végzett tevékenység nyomon követése és releváns ajánlatok megjelenítése érdekében. A javasolt beállítások elfogadásával minden sütit engedélyez a legoptimálisabb felhasználói élmény érdekében.

Technikai sütik

Analitikai sütik

Remarketing Facebook

Remarketing Google

Beállítások kezelése Elfogadás
Hokisták

Finnország magabiztosan győzött a jégkorong-világbajnokságon 2022. máj. 30.

Kövesd a Piros7est az X-en is! Kövesd a Piros7est az X-en is!

Haza rendezésű hoki-vb-n az olimpiai bajnok győzte le a regnáló világbajnokot.

Drámai körülmények között, a hosszabbítás után 4-3-ra legyőzték a címvédő kanadai csapatot. Történelmi pillanat volt a tegnapi finálé. Sorozatban harmadszor ugyanaz a két csapat vívta egymással a döntőt. Pozsonyban a finnek nyertek, majd egy évet a koronavírus-járvány félbeszakított, aztán a kanadaik Rigában diadalmaskodtak, most pedig újra a finnek győztek.

Az első harmad kiegyenlített játékot hozott, aztán a 25. percben emberelőnyben Dylan Cozens kapásból lőtt a kapuba, ami a hazaikat lázba hozta, majd a kezükbe vették az irányítást.

A záró játékrész kanadai kiállításokkal indult, és ezt Mikael Granlund kíméletlenül kihasználta. Ekkor megsérült Chris Driedger, a kanadaiak kapusa, és helyére Matt Tomkins állt be, akit egyszer még a kapuvas kisegített, de egy perc múlva Granlund őt is felavatta. Az 55. percben a harmadik támadóharmadban elhozott bulit követően a finnek már 3:1 arányban vezettek.

A hajrában lehozta kapusát Kanada, ebből Zach Whitecloud talált be, de már csak 2:12 perc volt hátra. Újabb kapuslehozatallal Max Comtois egyenlített másfél perccel a vége előtt, így jöhetett a drámai hosszabbítás, akárcsak tavaly. A tengerentúliak a svédek elleni csütörtöki negyeddöntőben szintén a végjátékban tudtak egyenlíteni, és ráadásra menteni az összecsapást.

A ráadásban emberelőnybe kerültek a hazaiak, ebből Sakari Manninen talált be, lezárva így a finálét, és felrobbantva a stadiont.

A finnugor elmélet itt is megbukott. A finnek tudnak hokizni, mi pedig minden másban jobbak vagyunk.

(Nyitókép: Nemzetisport.hu)