F1

George Russell nyerte a Magyar Nagydíj időmérőjét, életében először rajtolhat majd a pole-ból 2022. júl. 30.

Kövesd a Piros7est az X-en is! Kövesd a Piros7est az X-en is!

A végére maradtak a legnagyobb izgalmak a Magyar Nagydíj időmérőjén, óriási meglepetésre a Mercedes pilótája George Russell nyerte meg a kvalifikációt, Carlos Sainzot és Charles Leclercet megelőzve. Így idén először nem egy Red Bull vagy egy Ferrari indul az első rajtkockából.

Egy szabadedzés erejéig tartott a Williams csodája, a Q1-ben már nem tudták megismételni a harmadik edzésen nyújtott teljesítményüket, Latifi az utolsó, míg csapattársa a 17. helyről rajtol majd vasárnap. Kisebb meglepetésre kiesett az idény végén visszavonuló Sebastian Vettel is, akinek tavaly remek futama volt a hungaroringen, a második helyen ért be Ocon mögött, bár végül keserédesen hagyta el Magyarországot, mivel utólag kizárták a versenyből. Rajtuk kívül még a két Alpha Taurinak, Tsunodának és Gaslynak ért véget hamarabb a kvalifikáció.

A Q2 legnagyobb vesztese egyértelműen Sergio Pérez volt, aki épphogy kicsúszott a legjobb 10-ből, így holnap komoly stratégiai hátrányban lehetnek a riválisokhoz képest. A többiek kiesése talán annyira nem meglepő, 12. helyen Zhou végzett, mögötte Magnussen, aki az új autójával nem nagyon tudott előrelépni, hiszen a csapattársa nem sokkal maradt le tőle, Schumacher a tizenötödik lett. A két Haas közül holnap Lance Stroll rajtolhat majd.

A Q3-ban az első lövések után Sainz állt az élre, aki a hétvége addigi legerősebb körét autózta, mögötte kisebb meglepetésre Russell volt a második, míg Leclerc a harmadik. Max Verstappen az első körét elrontotta, a második kanyart nagyon elfékezte, így csak a hetedik helyre volt elég az ideje.

Második nekifutásra sem volt szerencséje a címvédőnek, folyamatosan motorproblémákkal küzdött, így már nem is tudott javítani az idején és csak a 10. helyről rajtolhat majd vasárnap. Az élen is óriási meglepetést történt, sokáig úgy tűnt, hogy Ferrari 1-2 lesz a vége. Sainz állt az élen, mögötte Leclerc, amikor érkezett George Russell, aki egy űridővel előzte meg a két Ferrarit és szerezte meg élete első F1-es pole-ját. A Mercedes pilótája a semmiből húzta elő ezt a teljesítményt, a szabadedzések alapján egyáltalán nem volt benne a pakliban.

F1

Forrás: F1.com

A negyedik helyet Lando Norris szerezte meg, majd a két Alpine következett Ocon, Alonso sorrendben, így a francia csapatnak tavalyhoz hasonlóan idén is egy nagyon erős versenye lehet a Hungaroringen. A hétszeres világbajnok Hamilton lett a hetedik, tavalyi csapattársa Bottas a nyolcadik és Daniel Ricciardo a kilencedik.

Nem okozott tehát csalódást az időmérő, abban biztosan lehetünk, hogy a futam is tartogat még izgalmakat. Vajon a Red Bulloknak osztanak lapot vasárnap? Russell maga mögött tudja tartani a Ferrarikat vagy jön az eső és ismét felborzolja az erőviszonyokat? Már alig várjuk, hogy választ kapjunk ezekre a kérdésekre!