Vízilabda női Fotó MVLSZ

Gusztustalan bíráskodás, drámai büntetőpárbaj – Spanyolország nyerte a Világliga döntőjét 2022. nov. 7.

Kövesd a Piros7est az X-en is! Kövesd a Piros7est az X-en is!

A magyar vízilabda-válogatott a szívét-lelkét beleadta, de 11-11 után végül büntetőpárbajban alulmaradt Spanyolországgal szemben a Világliga döntőjében.

A magyar lányok egész héten remekül vízilabdáztak, az elődöntőben még a nagy mumus Egyesült Államokat is sikerült legyőzniük, akik idén a világbajnokság fináléjában verték meg a mieinket. A döntőben sem várt ránk könnyebb ellenfél, hiszen azzal a Spanyolországgal néztünk szembe, akiktől a csoportkörben 15-11-re kikaptunk. Volt tehát miért visszavágnunk.

Bíró Attila együttesét láthatóan feltüzelte az USA elleni győzelem, és hasonló vehemenciával ugrottak vízbe a lányok a fináléban is. Az első magyar gólt a Rybanska Natasát helyettesítő Pőcze Panna szerezte, aki nagyon elemében volt az első félidőben, hiszen háromszor is betalált. A védekezésünk az előző meccshez hasonlóan nagyon jól működött,

az első és a második negyedben is 3 gólt engedtünk a spanyoloknak.

(Fotó: MVLSZ)

A fordulás után sem tudott ellépni egyik csapat sem, védekezésben és támadásban is teljesen pariban voltunk. A harmadik játékrész végén Szilágyi Dorottya kétszer is megvillant, de erre is volt válasza az Európa-bajnoknak, így az első két negyedhez hasonlóan a harmadik is 3-3-al ért véget. Itt már sejteni lehetett, hogy

amelyik együttes el tud lépni kettővel, az akár meg is nyerheti a találkozót.

A zárónegyedben hatalmas ellenszélben kellett játszania a mieinknek, hiszen a játékvezetők konzisztensen a spanyolok javára ítéltek, szinte egyetlen támadást sem tudtunk végigvinni, azonnal jött a kontra. Emellett érthetetlen döntések is születtek, az egyik spanyol játékost brutalitás miatt kiküldték a vízből, majd hosszas tanácskozás után megváltoztatták a döntésüket és Leiton újra medencébe ugorhatott.

Ez a kis közjáték alaposan megzavarta a magyar lányokat, a spanyolok a mérkőzés során először kétgólos előnybe kerültek. Úgy tűnt, hogy innen nincs visszaút a mieinknek, de Bíró Attila meghúzta a váratlant, a támadásaink során Magyari Alda is előrejött hetedik embernek, aminek meg is lett az eredménye. Leimeter Dóra révén sikerült szépítenünk, majd az utolsó másodpercben Gurisatti Gréta egyenlített.

Magyar szempontból nagyon jól kezdődött a büntetőpárbaj, Magyari két spanyol ötöst is megfogott, míg a 16 éves Hajdú Katának sikerült megrezgetnie a tenerifei hálót. Három kör után azonban már döntetlen volt az állás, magyar részről előbb Szilágyi, majd Máté Zsuzsanna is kihagyta a saját ötösét, a spanyolok harmadik embere viszont nem hibázott. Innentől kezdve a lövők magabiztosan értékesítették a saját büntetőjüket egészen 8-7-ig, amikor

az egyenlítést megszerző Gurisatti hibázott, lövése bár átjutott a kapuson, a képzeletbeli gólvonalon azonban nem

Vízilabda női Fotó Gurisatti Gréta

(Fotó: Gurisatti Gréta)

Ilyen bíráskodás mellett tényleg szükség volt a magyar lányok küzdeni akarására, akik az utolsó pillanatig harcoltak, aminek most egy ezüstérem lett a jutalma, így 2004 és 2020 után ismét egy második helyet szereztünk a Világligában.