20230127sagosen sander banhidi bence

Hatalmasat küzdött, de végül Egyiptom ellen is kikapott a magyar válogatott! 2023. jan. 30.

Kövesd a Piros7est az X-en is! Kövesd a Piros7est az X-en is!

A magyar kézilabda-válogatott hosszabbítás után 36-35-re kikapott Egyiptomtól, így végül a nyolcadik helyen zárta a világbajnokságot.

Finoman szólva se lehet azt mondani, hogy sikeresen vette az utolsó akadályokat a férfi válogatott a világbajnokság záró harmadában, miután a dánoktól megsemmisítő 40-23-as verést kapott, majd a norvégok ellen is kikaptak nyolc góllal.

Egyiptom ellen így a hetedik hely és a szép lezárás volt a tét. A két csapat korábban ötször találkozott egymással, az első négy összecsapást a magyarok nyerték, legutóbb viszont a 2019-es vb-n 30-30-as döntetlent játszott a két együttes. Az afrikai gárda három vereséggel érkezett a mieink elleni mérkőzésre, ők is kikaptak Dániától és Svédországtól, bár mindössze 5 és 4 góllal maradtak el a két gigásztól.

Az előző meccsükön pedig óriási csatát vívtak a németekkel, de az európai csapat jobban bírta a végét és hosszabbításban legyőzte Egyiptomot.

A mostani találkozó nem indult jól magyar szempontból, mint oly sokszor ezen a tornán, rögtön az eredmény után kellett futnunk, az egyiptomiak 4-0-al kezdtek. Az első 10 percben Ancsin Gábor tartott minket meccsben, góljainak és gólpasszainak köszönhetően 7-4-ig tudtuk feljönni. A félidő derekán ismét magasabb fokozatba kapcsoltak az egyiptomiak, 5 perccel a szünet előtt már 7 találattal vezettek.

A támadójátékunk finoman szólva döcögött, rengeteg átlövéssel próbálkoztunk, az egyiptomi hálóőr viszont sorra hárította ezeket, így 17-11-el mentük el a pihenőre.

A második játékrészben mintha egy teljesen másik csapat futott volna ki a pályára, szépen lassan el is kezdtük ledolgozni a lemaradásunkat. A 44. percben Bodó bombájának köszönhetően háromra csökkentettük a hátrányunkat. Az 54. percig tartotta a különbséget az afrikai gárda, akkor viszont ismét sikerült emelnünk a játékunk színvonalán. Támadásban szinte alig hibáztunk és a védekezésünk is szépen összeállt, azért kicentiztük a végét, de Bodó hatalmas góljának köszönhetően 12 másodperccel a vége előtt kiegyenlítettünk.

Jöhetett a kétszer 5 perces hosszabbítás, amit góllal indítottunk. Az egyiptomiak képtelenek voltak végigvinni egy támadást, egészen addig, amíg emberhátrányba nem kerültünk. Ezzel a lehetőséggel már élni tudtak, így az első 5 perc után maradt a döntetlen. A folytatásban mindkét csapat 3-3 gólt szerzett, megint nekünk kellett az utolsó másodpercekben egyenlítenünk. Az első hosszabbításos részben nem született döntés így jöhetett az újabb kétszer öt perc. Ali Zeinnel egyszerűen nem tudtunk mit kezdeni, az utolsó percekben is ihletett formában játszott, így megint nekünk kellett az eredmény után futnunk.

Támadásban két komolyabb ziccert is kihagytunk, ami végül meg is bosszulta magát, Sanad góljára már nem tudtunk reagálni, így Egyiptom végül 36-35-re győzni tudott.

Kitartásból és küzdelemből ismét jelesre vizsgáztunk, de rengeteg energiát őrölt fel az, hogy eltüntessük az első félidőben kialakult különbséget. Mindenesetre az előzetesen kitűzött nyolcba kerülést abszolválta a csapat, így félig-meddig elégedett lehet a teljesítménnyel.