A Piros7es az ön hozzájárulását kéri adatainak az alábbi célokra történő felhasználásához

A Piros7es weboldala sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, a weboldalon végzett tevékenység nyomon követése és releváns ajánlatok megjelenítése érdekében. A javasolt beállítások elfogadásával minden sütit engedélyez a legoptimálisabb felhasználói élmény érdekében.

Technikai sütik

Analitikai sütik

Remarketing Facebook

Remarketing Google

Beállítások kezelése Elfogadás
Ashleight barty

Hazai győzelem női egyesben az év első Grand Slam-tornáján 2022. jan. 29.

Kövesd a Piros7est az X-en is! Kövesd a Piros7est az X-en is!

Ashleigh Barty 6:3, 7:6-ra legyőzte az amerikai Danielle Collinst az ausztrál nyílt teniszbajnokság női egyesének döntőjében, és immáron háromszoros egyéni Grand Slam-győztesnek mondhatja magát, már csak a US Open hiányzik a repertoárjából.

Barty útja a döntőig egészen elképesztő volt, mindössze 21 játékot veszített a menetelése során, szettet egyszer sem bukott, és összesen 6 óra 6 percet töltött a pályán. A legszorosabb meccsén sem kellett nagyon megizzadnia, a jó formában lévő Amanda Anisimovát is 74 perc alatt búcsúztatta.

Nem volt ez másképp döntőbeli ellenfele ellen sem, akit nagyon jól ismert az ausztrál teniszező. Az amerikaival már négyszer találkoztak, a legtöbbször sikerült is legyőznie, tavaly Adelaide-ben azonban Danielle Collins borsot tört Barty orra alá. Most viszont sikerült revansot vennie.

Az első szettben nagyszerűen kezdett a világelső, első breaklabdáját kihasználva elvette Collins adogatását, majd könnyedén kiszerválta az első játszmát.

A második szettben viszont akadtak gondjai, villámrajtot vett a 27. kiemelt amerikai, de hiába húzott el 5:1-re is Collins, Barty innen is fel tudott állni, és tie breakre mentette a játszmát. A rövidítésben viszont már esélyt sem adott ellenfelének, és végül két szettben megnyerte az összecsapást, és egyben a tornát is.

A 2017-es US Open óta Ashleigh Barty az első teniszező, aki hazai publikum előtt tudott Grand Slam-tornát nyerni, akkor Sloane Stephens ünnepelhetett.

New Yorkban ez viszont nem számít óriási szenzációnak, hiszen Serena Williamsnek köszönhetően több hazai győzelem is született az elmúlt években. A világelső 42 éve az első ausztrál, aki női egyesben egyáltalán döntőt játszhatott az Australian Openen, 1980-ban Wendy Turnbull döntőzött a csehszlovák színekben versenyző Hana Mandlíková ellen. Az utolsó ausztrál győzelemig viszont egészen 1978-ig, Chris O’Neil sikeréig kell visszamennünk.

Barty ezzel a győzelemmel egy lépésre került a karrier Grand Slamtől, már csak a US Open egyéni trófeája hiányzik a vitrinből. Az ausztrál teniszező viszont tudja milyen érzés nyerni New Yorkban, hiszen egyetlen páros GS-győzelmét ott aratta, Coco Vandeweghe-vel az oldalán a döntőben Babos Tímeát és Kristina Mladenovicot győzték le.