A Piros7es az ön hozzájárulását kéri adatainak az alábbi célokra történő felhasználásához

A Piros7es weboldala sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, a weboldalon végzett tevékenység nyomon követése és releváns ajánlatok megjelenítése érdekében. A javasolt beállítások elfogadásával minden sütit engedélyez a legoptimálisabb felhasználói élmény érdekében.

Technikai sütik

Ezek a sütik biztosítják a weboldal működését. Anonymizált információkat tartalmaznak.

Analitikai sütik

Szolgáltatásaink javítására szolgál. Google Analytics anonym információkat gyűjt az Ön által látogatott oldalakon

Remarketing Facebook

Pomocou služby Facebook poskytujeme remarktingovú reklamu, čím zvýšime relevantnosť reklamy na platformách služieb Facebooku.

Google Remarketing

Google Ads segítségével remarketing szolgáltatást nyújtunk, segítségével Ön célzott reklámokat láthat.

Konverzie kampaní

Pre vylepšenie naších služieb a užívateľského zážitku, zaznamenávame vykonávanie cieľov naších zákazníkov a podľa doho upravujeme webovú stránku aby tieto ciele boli čo najrýchlejšie vykonávateľné.

Chat na webovej stránke

Pre komunikáciu s Vami používame službu SmartsUpp, ktorá odosiela údaje na servery v Českej Republike. Neukladá žiadne osobné údaje, len text ktorý nám odosielate. Viac info na <a href="https://www.smartsupp.com/cs/help/ochrana-osobnich-udaju-gdpr/" target="_blank">stránke spoločnosti</a>

Pre komunikáciu s Vami používame službu Facebook Messenger, <a href="https://www.facebook.com/business/gdpr" target="_blank">ku ochrane osobných údajov viac info nájdet na tejto adrese</a>.

D AS20230114072

Hihetetlen végjáték után nyertünk! 2023. jan. 14.

Kövesd a Piros7est az X-en is! Kövesd a Piros7est az X-en is!

Hatgólos hátrányból felállva győzte le Izlandot a férfi válogatott a kézi-vb-n!

A magyar férfi kézilabda-válogatott a szenzációs második félidei játékának köszönhetően 30-28-ra legyőzte a bombaerős Izlandot a kézilabda-világbajnokság csoportkörének második mérkőzésén.

Az első meccsen hozták a papírformát a magyar fiúk, egy félidőnyi játék is elégnek bizonyult Dél-Korea ellen. A szünetben 21-11-re vezettünk, így bőven belefért, hogy kiengedjük a második játékrészben, az ázsiai alakulat szépen el is kezdte a felzárkózást, de ekkora hátrányt ők sem tudtak ledolgozni,

végül 35-27-re győzedelmeskedni tudtunk.

Izland ellen viszont már jóval keményebb csatára volt kilátás, elég csak ránézni az egymás elleni mérlegre. Legutóbb a 2022-es Európa-bajnokság csoportkörében találkoztunk velük, és akkor az északiak egy góllal jobbnak bizonyultak a mieinknél. A legemlékezetesebb összecsapásunkat a londoni olimpia negyeddöntőjében vívtuk meg az izlandiakkal, akkor egy a végletekig kiélezett csatát nyertünk meg a hosszabbításban.

A mostani találkozót az izlandiak kezdték aktívabban, Elissont egyszerűen nem tudták megállítani a mieink, zsinórban háromszor is bevette Mikler kapuját. Szerencsére gyorsan felvették a fiúk a mérkőzés ritmusát, sikerült visszazárkóznunk, de folyamatosan az eredmény után kellett rohannunk.

D AS20230114050

fotó: MTI/Kovács Tamás

A félidő derekán ismét kettővel mentek az északiak, nem sikerült túl jól az emberhátrányos védekezésünk, Lékai pedig fontos helyzetben rontott hétméterest. A megtorpanásunkat remekül használták ki az izlandiak, a 25. percben már 15-10 volt az állás.

A bírók nem sajnálták tőlünk a kiállításokat, négyet is kaptunk az első játékrészben, míg az ellenfélnek csak egyszer kellett játszania emberhátrányban. A sok hibának köszönhetően nem sikerült közelebb kerülnünk az izlandiakhoz,

így az északiak 17-12-es előnnyel mehettek el a szünetre.

A második játékrészben Ancsin Gábor vitte a hátán a csapatot, de az ő kiemelkedő teljesítménye is csak arra volt elég, hogy tartsuk a lépést Izlanddal. A 45. percben sikerült visszakapaszkodnunk mínusz háromra, Rosta egy parádés góllal csökkentette a hátrányunkat.

28-27-nél ismét felvillant a fény az alagút végén, Bóka Bendegúz szemfüles labdaszerzés után talált be, utoljára 9-8-nál voltunk egygólos hátrányban. Hétméteresből pedig sikerült az egyenlítést is megszereznünk, Rosta nem remegett meg a legfontosabb pillanatban.

D AS20230114042

Mikler szenzációs bravúrjainak köszönhetően a vezetést is sikerült megszereznünk, Bodó Ricsinek pedig sokadszor sült el nagyszerűen a keze, két góljával már mi vezettünk 30-28-ra. A hátralevő idő is a magyar kapusról szólt, az izlandiak sem távolról, sem közelről nem tudták bevenni a kapuját, a hét perces gólcsendjük pedig a mi győzelmünket jelentette,

30-28 lett a vége.

Ez most tényleg a szív diadala volt, hiszen 25-19-nél valószínűleg senki sem gondolta volna, hogy van még keresnivalónk ezen a mérkőzésen, de a magyar srácok mindenkire rácáfoltak. A második félidőben olyan teljesítményt tettek le az asztalra, amely a torna hátralevő részében nagyon sok csapat ellen elég lehet.

Az utolsó csoportmeccsen Portugália ellen játszunk majd, ahol a csoportelsőség lesz a tét. A portugálok négy góllal kaptak ki Izlandtól, majd Dél-Korea ellen egy könnyed győzelmet arattak.