D AS20230114072

Hihetetlen végjáték után nyertünk! 2023. jan. 14.

Piros7.es - Mindent üt! Piros7.es - Mindent üt!

Hatgólos hátrányból felállva győzte le Izlandot a férfi válogatott a kézi-vb-n!

A magyar férfi kézilabda-válogatott a szenzációs második félidei játékának köszönhetően 30-28-ra legyőzte a bombaerős Izlandot a kézilabda-világbajnokság csoportkörének második mérkőzésén.

Az első meccsen hozták a papírformát a magyar fiúk, egy félidőnyi játék is elégnek bizonyult Dél-Korea ellen. A szünetben 21-11-re vezettünk, így bőven belefért, hogy kiengedjük a második játékrészben, az ázsiai alakulat szépen el is kezdte a felzárkózást, de ekkora hátrányt ők sem tudtak ledolgozni,

végül 35-27-re győzedelmeskedni tudtunk.

Izland ellen viszont már jóval keményebb csatára volt kilátás, elég csak ránézni az egymás elleni mérlegre. Legutóbb a 2022-es Európa-bajnokság csoportkörében találkoztunk velük, és akkor az északiak egy góllal jobbnak bizonyultak a mieinknél. A legemlékezetesebb összecsapásunkat a londoni olimpia negyeddöntőjében vívtuk meg az izlandiakkal, akkor egy a végletekig kiélezett csatát nyertünk meg a hosszabbításban.

A mostani találkozót az izlandiak kezdték aktívabban, Elissont egyszerűen nem tudták megállítani a mieink, zsinórban háromszor is bevette Mikler kapuját. Szerencsére gyorsan felvették a fiúk a mérkőzés ritmusát, sikerült visszazárkóznunk, de folyamatosan az eredmény után kellett rohannunk.

D AS20230114050

fotó: MTI/Kovács Tamás

A félidő derekán ismét kettővel mentek az északiak, nem sikerült túl jól az emberhátrányos védekezésünk, Lékai pedig fontos helyzetben rontott hétméterest. A megtorpanásunkat remekül használták ki az izlandiak, a 25. percben már 15-10 volt az állás.

A bírók nem sajnálták tőlünk a kiállításokat, négyet is kaptunk az első játékrészben, míg az ellenfélnek csak egyszer kellett játszania emberhátrányban. A sok hibának köszönhetően nem sikerült közelebb kerülnünk az izlandiakhoz,

így az északiak 17-12-es előnnyel mehettek el a szünetre.

A második játékrészben Ancsin Gábor vitte a hátán a csapatot, de az ő kiemelkedő teljesítménye is csak arra volt elég, hogy tartsuk a lépést Izlanddal. A 45. percben sikerült visszakapaszkodnunk mínusz háromra, Rosta egy parádés góllal csökkentette a hátrányunkat.

28-27-nél ismét felvillant a fény az alagút végén, Bóka Bendegúz szemfüles labdaszerzés után talált be, utoljára 9-8-nál voltunk egygólos hátrányban. Hétméteresből pedig sikerült az egyenlítést is megszereznünk, Rosta nem remegett meg a legfontosabb pillanatban.

D AS20230114042

Mikler szenzációs bravúrjainak köszönhetően a vezetést is sikerült megszereznünk, Bodó Ricsinek pedig sokadszor sült el nagyszerűen a keze, két góljával már mi vezettünk 30-28-ra. A hátralevő idő is a magyar kapusról szólt, az izlandiak sem távolról, sem közelről nem tudták bevenni a kapuját, a hét perces gólcsendjük pedig a mi győzelmünket jelentette,

30-28 lett a vége.

Ez most tényleg a szív diadala volt, hiszen 25-19-nél valószínűleg senki sem gondolta volna, hogy van még keresnivalónk ezen a mérkőzésen, de a magyar srácok mindenkire rácáfoltak. A második félidőben olyan teljesítményt tettek le az asztalra, amely a torna hátralevő részében nagyon sok csapat ellen elég lehet.

Az utolsó csoportmeccsen Portugália ellen játszunk majd, ahol a csoportelsőség lesz a tét. A portugálok négy góllal kaptak ki Izlandtól, majd Dél-Korea ellen egy könnyed győzelmet arattak.