F8fe1f45 31b9 4bf6 afb5 dfc7aa81e5b1 20220523 RG CL 9056 web

Iga Swiatek átgázolt amerikai ellenfelén a Roland Garros döntőjében! 2022. jún. 4.

Piros7.es - Mindent üt! Piros7.es - Mindent üt!

A lengyel Iga Swiatek 1 óra 8 perc alatt 6:1 6:3-ra győzte le Coco Gauffot a francia nyílt teniszbajnokság döntőjében, és ezzel már kétszeres GS-győztesnek mondhatja magát.

A világelső számára nagyon jó ómen amerikai ellenféllel játszani a French Open fináléjában, hiszen 2020-ban Sofia Kenint verte szintén két sima szettben, az a találkozó mindössze 13 perccel volt hosszabb a mostaninál.

A két hölgy korábban kétszer találkozott egymással, és mindkétszer a lengyel klasszis örülhetett a végén. Tavaly a római elődöntőben egy szorosabb meccsen kapott ki Gauff, míg idén Miamiban már sokkal egyoldalúbb volt a végeredmény.

Az amerikai lány sokkal idegesebben kezdte a mérkőzést, és ez érthető is, hiszen felnőtt szinten első Grand Slam-döntőjét játszotta. Swiatek villámrajtot vett és 6:1-re nyerte meg az első játszmát. A második szettre már Gauff is összeszedte magát, rögtön breakkel indított és úgy tűnt, hogy ebből akár egy szorosabb összecsapás is kialakulhat.

Végül ez egyáltalán nem történt meg, a világelső megrázta magát, öt gamet nyert sorozatban, majd 5:3-nál könnyedén kiszerválta a mérkőzést.

Swiatek ennek a győzelemnek köszönhetően sorozatban 35. alkalommal nem talált legyőzőre, és ha ilyen formában játszik a következő hónapokban, akkor ez a statisztika még elképesztőbb magasságokba érhet.