A Piros7es az ön hozzájárulását kéri adatainak az alábbi célokra történő felhasználásához

A Piros7es weboldala sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, a weboldalon végzett tevékenység nyomon követése és releváns ajánlatok megjelenítése érdekében. A javasolt beállítások elfogadásával minden sütit engedélyez a legoptimálisabb felhasználói élmény érdekében.

Technikai sütik

Analitikai sütik

Remarketing Facebook

Remarketing Google

Beállítások kezelése Elfogadás
3399472 69469608 2560 1440

Két óriási magyar siker Wimbledonban! 2022. jún. 28.

Udvardy Panna és Gálfi Dalma is győzelemmel kezdett az év harmadik Grand Slam-tornáján. Mindkét lány karrierje során először nyert meccset GS-torna főtábláján.

Gálfi Dalma remek formában érkezett az All England Clubba, hiszen egy héttel ezelőtt tornagyőzelmet ünnepelhetett Ilkley-ben. Dalma ellenfele a selejtezőből érkező Maddison Inglis volt, akit nem volt ismeretlen a számára, mivel idén Indian Wellsben már megmérkőztek. Akkor a magyar teniszező örülhetett a végén.

Most viszont Inglis kezdte jobban a találkozót, Gálfi az első szett végén elveszítette az adogatását, visszabreakelni pedig már nem tudott. A második játszmára feljavult Dalma játéka, korán dupla breakelőnybe került, amiből egyet meg is tudott őrizni. A harmadik szettben nem voltak a helyzet magaslatán az adogatók, az oda-vissza breakekből végül a magyar lány jött ki jobban.

A 23 éves teniszező a következő fordulóban a világranglista 62. helyezettje, a szlovén Kaja Juvan ellen játszik majd.

Szerencsére itt még nem értek véget a magyar sikerek, hiszen a 6-os pályán is egy bravúros magyar győzelmet láthattak a kilátogatók. Udvardy Panna kisebb meglepetésre két szettben 6:4 7:6-ra megverte Tamara Zidanseket. A szlovén teniszező idén a 22. is volt a világranglistán, tavaly pedig a Roland Garroson egészen az elődöntőig menetelt.

Panna egész mérkőzésen nagyon ott volt fejben, amire óriási szüksége is volt, hiszen az ellenfele mindkét szettben breakelőnyben volt, azonban végigvinni egyiket sem tudta. A második játszma rövidítésben dőlt el, ahol a magyar teniszező már esélyt sem adott ellenfelének.

Pannának a második körben sem lesz könnyebb dolga, a 24. kiemelt belga Elise Mertens vár rá.

A torna első játéknapján két másik magyar versenyző is pályára lépett, nekik azonban nem sikerült győzniük. A férfiaknál Fucsovics Marci szenvedett háromszettes vereséget a kazah Bublik ellen, míg a hölgyeknél Bondár Anna egy a végletekig kiélezett meccsen maradt alul az ukrán Kalinina ellen.