3399472 69469608 2560 1440

Két óriási magyar siker Wimbledonban! 2022. jún. 28.

Kövesd a Piros7est az X-en is! Kövesd a Piros7est az X-en is!

Udvardy Panna és Gálfi Dalma is győzelemmel kezdett az év harmadik Grand Slam-tornáján. Mindkét lány karrierje során először nyert meccset GS-torna főtábláján.

Gálfi Dalma remek formában érkezett az All England Clubba, hiszen egy héttel ezelőtt tornagyőzelmet ünnepelhetett Ilkley-ben. Dalma ellenfele a selejtezőből érkező Maddison Inglis volt, akit nem volt ismeretlen a számára, mivel idén Indian Wellsben már megmérkőztek. Akkor a magyar teniszező örülhetett a végén.

Most viszont Inglis kezdte jobban a találkozót, Gálfi az első szett végén elveszítette az adogatását, visszabreakelni pedig már nem tudott. A második játszmára feljavult Dalma játéka, korán dupla breakelőnybe került, amiből egyet meg is tudott őrizni. A harmadik szettben nem voltak a helyzet magaslatán az adogatók, az oda-vissza breakekből végül a magyar lány jött ki jobban.

A 23 éves teniszező a következő fordulóban a világranglista 62. helyezettje, a szlovén Kaja Juvan ellen játszik majd.

Szerencsére itt még nem értek véget a magyar sikerek, hiszen a 6-os pályán is egy bravúros magyar győzelmet láthattak a kilátogatók. Udvardy Panna kisebb meglepetésre két szettben 6:4 7:6-ra megverte Tamara Zidanseket. A szlovén teniszező idén a 22. is volt a világranglistán, tavaly pedig a Roland Garroson egészen az elődöntőig menetelt.

Panna egész mérkőzésen nagyon ott volt fejben, amire óriási szüksége is volt, hiszen az ellenfele mindkét szettben breakelőnyben volt, azonban végigvinni egyiket sem tudta. A második játszma rövidítésben dőlt el, ahol a magyar teniszező már esélyt sem adott ellenfelének.

Pannának a második körben sem lesz könnyebb dolga, a 24. kiemelt belga Elise Mertens vár rá.

A torna első játéknapján két másik magyar versenyző is pályára lépett, nekik azonban nem sikerült győzniük. A férfiaknál Fucsovics Marci szenvedett háromszettes vereséget a kazah Bublik ellen, míg a hölgyeknél Bondár Anna egy a végletekig kiélezett meccsen maradt alul az ukrán Kalinina ellen.