2023051426

Két vereséggel kezdte a hoki vb-t a magyar válogatott 2023. máj. 15.

Kövesd a Piros7est az X-en is! Kövesd a Piros7est az X-en is!

Ahogyan az várható volt, a magyar hokisok nem borították a papírformát a jégkorong-világbajnokság A-csoportjának első két fordulójában, de a legfontosabb mérkőzésünk még csak most jön!

A magyar válogatott számára a Dánia elleni összecsapással kezdődött meg a 2023-as világbajnokság, és a fiaink egyáltalán nem vallottak szégyent. A két csapat 2017-ben játszott egymással utoljára, akkora dánok egy könnyed 5-1-es győzelmet tudtak aratni,

tétmérkőzésen pedig 47 éve nem sikerült legyőznünk az északi országot.

A világranglistán tizedik helyet elfoglaló dánok tehát jóval esélyesebbnek számítottak, elég csak ránézni a keretükre, több játékosuk is az NHL-ben tevékenykedik, az utóbbi években pedig a stabil középmezőnyt képviselték az elitben.

Ahogyan az várható volt, a meccs elején a dánok komolyan megdolgoztatták Bálizs Bencét, a magyar kapusnak többször is bravúrral kellett védenie, az első harmad végéhez közeledve azonban már ő is tehetetlen volt. Bartalis kiállítását kegyetlenül kihasználták a dánok, Ehlers vette be a magyar kaput.

Az nagyon látszott, hogy emberhátrányban nem tudjuk felvenni velük a versenyt, a második játékrészben pedig ismét ilyen helyzetben kaptunk újabb gólt. Ezúttal Szabó Bencét küldte ki két percre a játékvezető, Ehlers pedig ismét élni tudott a lehetőséggel.

A harmadik játékrész elején szerencsére akadt öröme a magyar közönségnek is,

Szabó bravúros keresztpassza után Sofron István volt eredményes, akinek ez volt a 70. válogatott gólja.

Sokáig azonban nem örülhettünk az egygólos hátránynak, 8 perccel a vége előtt Poulsen is betalált és ezzel egyben beállította a 3-1es végeredményt is.

A záróharmadban mutatott agilis játékunkat át tudtuk menteni a második mérkőzésre is,

ahol óriási meglepetésre Sofronnak köszönhetően megszereztük a vezetést az Egyesült Államok ellen.

Természetesen már ekkor tudtuk, hogy ennek a gólnak minden pillanatát ki kell élveznünk, mert valószínűleg az USA még így is bedarál majd minket.

Két perccel később jött is az egyenlítő találat, Alex Tuch vette be a Bálizs Bencét helyettesítő Horváth Dominik kapuját. Sajnos még az első harmadban megszerezte a vezetést az amerikai válogatott, Nick Bonino senkitől sem zavartatva a hálóba emelte a korongot.

A második játékrészben sem hagytak minket túl sokat pihenni az amerikaiak, Bonino a harmad elején másodszor is betalált, majd pár perccel az újabb szünet előtt Cutter Gauthier is feliratkozott a gólszerzők közé.

Az utolsó felvonás már nem hozott magyar gólt, amerikait viszont annál többet: előbb Connor Mackey vette be kapásból a magyar kaput, majd Rocco Grimaldi is beköszönt, a 7-1-es végeredményt pedig Luke Tuch állította be.

Szépen kezdődött, de a végére azért keményen érvényesült a papírforma, viszont a java számunkra még csak most jön, hiszen az elitben maradás szempontjából fontos mérkőzések vár ránk.

Kedden Franciaország lesz majd a magyar válogatott ellenfele, akik eddig meglepően jól teljesítenek.

Az első mérkőzésükön hosszabbítás után legyőzték Ausztriát, majd a második fordulóban pontot loptak a dánoktól.