Kós Hubert

Kós Hubert remek úszással aranyozta be a vizes-Eb utolsó napját! 2022. aug. 18.

Piros7.es - Mindent üt! Piros7.es - Mindent üt!

A zárónapon sem maradtunk magyar érem nélkül a római vizes Európa-bajnokságon, Kós Hubertnek végre kijött a lépés, ami egyből egy Eb-címet eredményezett.

Harmadik nekifutásra csak összejött az érem Kós Hubertnek, és egyből a legfényesebb! Azok után, hogy 400 vegyesen és 100 pillangón is éppen lemaradt a dobogóról, 200 vegyesen elsőként csapott a célba. Hubert ígéretéhez híven erősen kezdett, a pillangó és hát után az első helyen haladt, majd jött a mellúszás, ahol Gabriel Jose Lopes vette át a vezetést, ám a portugál úszó az utolsó hosszra elfogyott és végül a harmadik helyig esett vissza. Az ezüstérmet az olasz Alberto Razzetti kaparintotta meg, aki az utolsó métereken komolyat hajrázott, de szerencsére még azelőtt jött a fal, hogy utolérte volna Hubertet. A 19 éves sportoló az első nagymedencés érmét zsebelte be a felnőttek között.

A magyar küldöttség utolsó dobogós helyezését Késely Ajna szerezte meg a 400 méteres gyorsúszás döntőjében elért harmadik helyével. Ajna 100 méter után mindössze a hetedik helyen állt, innen kezdte meg a felzárkózást. 150-nél már harmadikként fordult, és ezt a pozícióját egészen a végéig meg tudta tartani. A szám másik magyar indulója, Fábián Bettina a negyedik lett.

A magyar csapat végül 5 aranyéremmel, 7 ezüsttel és 3 bronzzal zárta a medencés úszóversenyeket, az éremtáblázaton ezzel a 15 medállal az előkelő második helyet foglaljuk el.

A legtöbb érmet a házigazdák szerezték, 13 arannyal, 13 ezüsttel és 9 bronzzal végeztek a táblázat élén. Mögöttünk a britek szintén 15 éremmel lettek gazdagabbak, azonban ők „csak” négyszer hallgathatták meg a saját himnuszukat.