DEBRE20220813120

Mihályvári-Farkas Viktória bearanyozta a szombati napot a vizes Eb-n! 2022. aug. 13.

Piros7.es - Mindent üt! Piros7.es - Mindent üt!

Nagyon jól alakult a római úszó Európa-bajnokság szombati napja is a magyarok számára, 3 ezüstnek és 1 aranynak örülhettünk!

Már rögtön az első döntőben volt kinek szurkolnunk, hiszen a 200 méteres hátúszás fináléjában két magyar, Kós Hubert és Kovács Benedek is képviseltette magát. A döntő az utóbbinak sikerült jobban, Benedek óriási hajrájának köszönhetően végül a második helyen csapott célba. Kós Hubert nyolcadik lett.

Nem kellett sokat várni a következő ezüstre sem! A 100 méteres gyorsúszás döntőjében is két magyar, Milák Kristóf és Németh Nándor ugrott medencébe. David Popovici emberfeletti úszására egyiküknek sem volt válasza, a román sportoló világcsúccsal nyerte meg a finálét, César Cielo Filho cápadresszes rekordját adta át a múltnak. Milák Kristófnak országos csúcsra volt szüksége az ezüstéremhez, míg a szám másik magyar indulója, Németh Nándor ötödik lett.

A nap fénypontját egyértelműen a női 400 vegyes döntője jelentette, ahol kettős magyar győzelem született.

Az aranyérmet a 18 éves Mihályvári-Farkas Viktória szerezte meg, aki a világbajnokságon épphogy lemaradt a döntőről, és akkor nehezen tudta ezt könnyek nélkül elfogadni.

De a sors általában döntetlenre játszik, amit Budapesten elvett, azt most Rómában visszaadta, és azok a könnyek most örömkönnyekké váltak. A második helyen Jakabos Zsuzsanna ért be, aki a 10. kontinenstornáján vesz részt. Zsunak elképesztő hajrára volt szüksége ahhoz, hogy most egy ezüstéremmel bővüljön az éremkollekciója.

Ha a papírformát nézzük, akkor vasárnap is felcsendülhet a magyar himnusz, hiszen a 100 pillangó döntőjébe Milák Kristóf a legjobb idővel kvalifikálta magát, de ott lesz a fináléban Kós Hubert is. Rajtuk kívül Pádár Nikolettának is jelenése lesz holnap, a magyar lány ötödik idővel került be a 200 méteres gyorsúszás döntőjébe, és állítása szerint maradt még benne tartalék.