DEBRE20220816050

Milák Kristóf kirázta a kisujjából az újabb Eb-aranyat! 2022. aug. 17.

Kövesd a Piros7est az X-en is! Kövesd a Piros7est az X-en is!

Nem borult a papírforma, Milák Kristóf hozta a kötelezőt, Márton Richárd pedig bravúros úszással ezüstérmes a római vizes Európa-bajnokságon!

Eljutottunk oda, hogy van egy olyan úszónk, akit semmilyen körülmények között nem kell félteni, nem kell érte aggódni, hiszen olyan könnyedén nyeri az Eb-címeket, amire tényleg csak kevesen képesek. A 200 pillangó döntőjében egy pillanatig sem volt kérdés, hogy Milák Kristóf zsebeli be az aranyérmet. A szám olimpiai- és világbajnoka már az első hosszon komoly előnyt épített ki, amit méterről méterre növelni is tudott. A második helyért azonban komoly csata alakult ki, így ebben a döntőben mégis akadt izgulni valónk, hiszen Márton Richárd óriási utolsó 50 métert teljesítve szerezte meg végül az ezüstérmet.

Hosszú Katinkának egyelőre nem jött össze a 98. felnőtt érem, hiszen a 200 vegyes döntőjében a nyolcadik helyen végzett. A szám világcsúcstartója már pillangón komoly hátrányt szedett össze, és sajnos a többi úszásnemben sem sikerült felzárkóznia. A finálé másik magyar indulója, Sebestyén Dalma a hetedik lett. A döntőt a címvédő Anastasya Gorbenko nyerte a holland Marit Steenbergent és az olasz Sara Franceschit megelőzve.

Hosszú a 200 pillangó elődöntőjében is érdekelt volt, de sajnos ebben a számban sem jött össze a bravúr. Katinka a saját futamában a hatodik helyen csapott célba, összesítésben ez a 13. időt jelentette. Szerencsére így is lesz kinek szurkolnunk a fináléban, Jakabos Zsuzsanna a hatodik legjobb idővel kvalifikálta magát.

Lesz magyar finalista férfi 200 vegyesen is, hiszen Kós Hubert futamgyőztesként, összesítésben a második legjobb idővel jutott be a döntőbe. Hubert a római kontinenstornán kétszer lett már negyedik, előbb 400 vegyesen, majd 100 pillangón is, remélhetőleg harmadik nekifutásra összejön az érem.

A zárónapon is lesz tehát kiért izgulnunk, nem érdemes lemaradni róla!