D YT20220905019

Nem sikerült az elődöntőbe jutás, simán kikapott a spanyoloktól a női pólóválogatott 2022. szept. 6.

Kövesd a Piros7est az X-en is! Kövesd a Piros7est az X-en is!

Az erősebb csapatok ellen egyszerűen nem ment a női vízilabda-válogatottnak a spliti Európa-bajnokságon, a görögök és a hollandok után a negyeddöntőben a címvédő spanyolok ellen is vereséget szenvedtek.

A spanyolok ellen valamiért sohasem megy a játék a magyaroknak, a legutóbbi 11 összecsapásból mindössze egyet nyertek meg a mieink, tavaly a világligában tudtuk legyőzni őket, a komolyabb világversenyeken azonban rendre vereséget szenvedünk.

Most sem indult jól a találkozó, sorra hagytuk ki a lehetőségeket, a spanyoloknak viszont szinte minden összejött, így 4-1 volt az állás az első negyed után. A második nyolc percben sokkal jobban összeállt a védekezés és szerencsére elől is egyre jobban muzsikáltunk, sikerült is visszajönni 5-5-re, azonban a negyed vége előtt emberfórból még lőttek egyet a spanyolok, így egygólos hátránnyal mentünk el a szünetre.

A fordulás után egy ideig tudtuk tartani a lépést a spanyolokkal, de aztán magasabb fokozatba kapcsoltak, aminek köszönhetően már négy volt közte az utolsó negyed előtt. A negyedik játékrészben egy rövid időre felcsillant némi remény, Garda Krisztina ötméterese és Leimeter Dóra pazar gólja után felzárkóztunk mínusz kettőre. A spanyolok azonban nem remegtek meg ettől a helyzettől, újra kezükbe vették a meccset, és a végére visszaállították a négygólos különbséget.

Ezzel a vereséggel a magyar csapat a legjobb esetben is az ötödik helyen zárhatja a kontinensviadalt, ehhez először szerdán Franciaországot kell legyőznie. Bíró Attila alakulatának utoljára a 2017-es világbajnokságon nem sikerült elődöntőbe jutnia.