Piros zsombor

Piros Zsombor egy győzelemre került az Australian Open főtáblájától! 2023. jan. 11.

Piros7.es - Mindent üt! Piros7.es - Mindent üt!

A világranglista 171. helyén álló magyar teniszező 6:2 7:5-re győzte le az olasz Andrea Pellegrinót az ausztrál nyílt teniszbajnokság selejtezőjének második fordulójában, és már csak egy mérkőzés választja el a hőn áhított főtáblától.

Zsombi az első fordulóban egy háromszettes, maratoni csatában győzte le a francia Escoffiert, most viszont egy „könnyebb” mérkőzésen van túl. És a könnyebbet tényleg csak idézőjelesen vegyük, hiszen annak ellenére, hogy ezúttal két szettben diadalmaskodni tudott, egyáltalán nem volt ez könnyű feladat.

Sokkal magabiztosabban indította Piros a mérkőzést, mint tegnap, kétszer is elvette az ellenfele szerváját, adogatóként pedig alig hibázott, mindössze három pontot tudott nyerni az olasz játékos fogadóként. Zsombi a harmadik szettlabdáját kihasználva 6:2-re húzta be az első játszmát.

A második szett elején magasabb fokozatba kapcsolt Pellegrino is, semmire vette el Piros adogatását és az első három gémben mindössze egy pontot engedélyezett a magyar teniszezőnek. A korábbi junior Australian Open-bajnok szerencsére ki tudott mászni a gödörből és 3-3-nál már egyenlő volt az állás.

5-5-ig fej-fej mellett haladtak, majd Zsombi megint a legjobb pillanatban elvette az ellenfele adogatását, majd különösebb gond nélkül kiszerválta a találkozót.

A magyar teniszezőnek azonban egy fontos mérkőzést még meg kell nyernie ahhoz, hogy életében először a felnőttek között is főtáblán játsszon egy Grand Slam-tornán. Ehhez pedig a Marozsán Fábiánt búcsúztató Juncheng Shangot kell majd megvernie.

A kínai teniszező a világranglista egykori 7. helyezettjét, Fernando Verdascót győzte le a második körben, méghozzá egy igencsak izgalmas összecsapást láthatott az ausztrál közönség. A meccs közel két óráig tartott, de végül Shang 6:3 2:6 6:4 arányban felülmúlta a spanyol klasszist.