Nadal

Rafael Nadal ismét sporttörténelmet írt, 14. alkalommal nyerte meg a Roland Garrost. 2022. jún. 6.

Piros7.es - Mindent üt! Piros7.es - Mindent üt!

A spanyol Rafael Nadal élete egyik legsimább döntőjét játszva, 2 óra 18 perc alatt 6:3 6:3 6:0-ra győzte le a norvég Casper Ruudot, aki karrierje során először jutott el egy Grand Slam-torna fináléjába.

A 36 éves teniszező magabiztosan kezdte az összecsapást, kétszer is elvette ellenfele adogatását, bár a sajátját is elbukta egyszer, végül 50 perc alatt megnyerte az első szettet. A második játszmát sokkal magabiztosabban kezdte Ruud, villámgyorsan meglépett 3:1-re, ami ezután történt, arra szinte csak Nadal képes. A salakkirály világklasszis fokozatba kapcsolt, és onnantól kezdve már egy gamet sem engedélyezett a norvégnak. 11 játékot nyert meg sorozatban, ami azt jelentette, hogy a harmadik szettben kiosztott egy bagelt is.

A spanyol klasszis remekül játszott a döntőben, de ezt a tornát nem itt kellett megnyernie, hiszen az eddig vezető úton jóval komolyabb akadályokkal kellett szembenéznie. Felix Auger-Aliassime öt szettre kényszerítette, majd jött a Novak Djokovic elleni kemény meccs és a hab tortán az Alexander Zverev elleni drámai véget érő két szett, ami 3 óráig tartott. Ehhez képest a 2 óra 18 perces finálé sétagaloppnak tekinthető Nadal számára.

Nadal

Forrás: Facebook

A rekordbajnok a győzelmével megszerezte a 22. GS-trófeáját, és így már kettővel előzi meg két riválisát, Novak Djokovicot és Roger Federert. Ami ennél is elképesztőbb, az a párizsi salakon nyújtott teljesítménye, hiszen 17 év alatt 14 alkalommal jutott el a francia nyílt teniszbajnokság döntőjébe és ezeket egytől egyig meg is nyerte.

Az elmúlt napokban rengeteget cikkeztek a nemzetközi sajtóban a 36 éves játékos esetleges visszavonulásáról, de Nadal a győzelmi beszédében és később a sajtótájékoztatón is megnyugtatott mindenkit, hogy bár a sérülései elég keményen próbára teszik, de ő, ahogyan eddig is, úgy ezek után is harcolni fog.

Kiderült, hogy a GS-rekorder csak komoly kezeléseknek köszönhetően volt képes pályára lépni Párizsban. Elmondása szerint a Roland Garros különleges helyet foglal el a szívében, ezért vállalta a kockázatot, de többször ez nem fog előfordulni.

A következő hetekben újfajta kezeléseket fog kipróbálni, ezt követően derül ki, hogy pályára tud-e lépni az év harmadik GS-tornáján. „Ha a testem készen fog állni, ott leszek Wimbledonban” – mondta bizakodóan Nadal.