A Piros7es az ön hozzájárulását kéri adatainak az alábbi célokra történő felhasználásához

A Piros7es weboldala sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, a weboldalon végzett tevékenység nyomon követése és releváns ajánlatok megjelenítése érdekében. A javasolt beállítások elfogadásával minden sütit engedélyez a legoptimálisabb felhasználói élmény érdekében.

Technikai sütik

Ezek a sütik biztosítják a weboldal működését. Anonymizált információkat tartalmaznak.

Analitikai sütik

Szolgáltatásaink javítására szolgál. Google Analytics anonym információkat gyűjt az Ön által látogatott oldalakon

Remarketing Facebook

Pomocou služby Facebook poskytujeme remarktingovú reklamu, čím zvýšime relevantnosť reklamy na platformách služieb Facebooku.

Google Remarketing

Google Ads segítségével remarketing szolgáltatást nyújtunk, segítségével Ön célzott reklámokat láthat.

Konverzie kampaní

Pre vylepšenie naších služieb a užívateľského zážitku, zaznamenávame vykonávanie cieľov naších zákazníkov a podľa doho upravujeme webovú stránku aby tieto ciele boli čo najrýchlejšie vykonávateľné.

Chat na webovej stránke

Pre komunikáciu s Vami používame službu SmartsUpp, ktorá odosiela údaje na servery v Českej Republike. Neukladá žiadne osobné údaje, len text ktorý nám odosielate. Viac info na <a href="https://www.smartsupp.com/cs/help/ochrana-osobnich-udaju-gdpr/" target="_blank">stránke spoločnosti</a>

Chat na webovej stránke

Pre komunikáciu s Vami používame službu Facebook Messenger, <a href="https://www.facebook.com/business/gdpr" target="_blank">ku ochrane osobných údajov viac info nájdet na tejto adrese</a>.

Nemet munkahelyek szunnek meg

3 hónap alatt félmillió munkahely szűnt meg Németországban 2026. máj. 21.

Olyan folyamatok indultak be, amik mindent boríthatnak. Németország munkaerőpiaca nem kicsit döccent meg, hanem egyenesen a szakadék felé száguld – robbantotta ki a bombát a Bild

A német lap szerint 2026 első negyedévében drámai fordulat történt: január és március között brutális mennyiségű, összesen 486 000 munkahely szűnt meg!

Ez már a harmadik olyan negyedév egymás után, ami nettó katasztrófa. A gyárak és az ipari óriások padlón vannak, a Volkswagen például a következő 4 évben 30 ezer ember kirúgását tervezi, és még így sem biztos, hogy túlélnek. Új munkahelyek szinte csak az állami szektorban (értsd: az adófizetők pénzéből) jönnek létre, a versenyszféra vérzik.

„Rosszabb a helyzet, mint a COVID alatt volt!” – kongatja a vészharangot Sebestyén Géza, az MCC Gazdaságpolitikai Műhelyének vezetője. Németországban már hárommillió munkanélküli van, a vállalati csődök száma évtizedes csúcson pörög, a gazdaság pedig négy éve folyamatosan zsugorodik a magas energiaárak és az elhibázott uniós politika miatt.

Miért fáj ez nekünk, magyaroknak?

A képlet egyszerű, és pont ettől félelmetes: Németország a legfontosabb kereskedelmi partnere Magyarországnak. Minden negyedik exportált euró oda vándorol. Ha ők tüsszentenek, mi tüdőgyulladást kapunk.

Bár a magyar foglalkoztatottság eddig betonbiztosan tartotta magát, és a bérek is nőttek, a német válság előbb-utóbb minket is utolér, és visszahúzza a magyar GDP-t.

Sebestyén Géza szerint eddig a hazai fogyasztás mentette meg a helyzetet, de ha Berlinből nem jön mentőöv, a magyar gazdaságpolitikának villámgyorsan belső válaszokat kell találnia a negatív világpiaci hatásokra.

Nagy kérdés, mi jön ezután...?

Forrás: MNO nyomán Piros7