Loftus cheek bellingham dortmund away

A Benfica kiütéssel, a Chelsea hátrányból fordítva jutott tovább a Bajnokok Ligájában! 2023. márc. 8.

Kövesd a Piros7est az X-en is! Kövesd a Piros7est az X-en is!

A Benfica az idegenbeli győzelme után itthon még nagyobb különbséggel verte meg a Club Brugge-t, a Dortmundnak viszont nem sikerült megőriznie az előnyét, így a Chelsea jutott tovább a Bajnokok Ligája negyeddöntőjébe. Mutatjuk, mi történt pontosan a keddi játéknapon:

Benfica – Club Brugge

A portugálok már idegenben sem bíztak semmit a véletlenre, magabiztos 2-0-s győzelmett arattak a Brugge otthonában, a kiváló formájukat pedig azóta sem vesztették el. A BL-találkozó óta három sima meccset nyertek meg a bajnokságban, aminek köszönhetően nyolc ponttal vezetnek az FC Porto előtt.

A belgáknak viszont a bajnokságban sem megy, az utolsó három mérkőzésükből mindössze egyet tudtak megnyerni, a legutóbbi fordulóban például egy komoly 3-0-s vereségbe futottak bele a kieső helyen álló Oostende ellen.

A Benfica most is hamar megszerezhette volna a vezetést a Brugge ellen, Joao Mario gólját azonban les miatt érvénytelenítették. A 38. percben viszont már a VAR sem tudta kisegíteni a belgákat, Rafa Silva találatával kerültek előnybe a hazaiak.

Getty Images 1247167978

fotó: gettyimages

Még az első félidő ráadásában megduplázták az előnyüket a portugálok, Goncalo Ramos vette be Mignolet kapuját, így végül kétgólos előnnyel mehettek el a szünetre a lisszaboniak.

Az előny tudatában sem vettek vissza a tempóból a hazaiak, az 57. minutumban Ramos talált be ismét. Negyed órával később már 4-0 állt az eredményjelzőn, a meccs elején lesgólt szerző Joao Mario ezúttal érvényes találatot szerzett, büntetőből volt eredményes.

A 77. percben a kegyelemdöfést is bevitte a Benfica, David Neres is feliratkozott a gólszerzők listájára. A végén azért csak sikerült szépíteniük a vendégeknek is, Bjorn Meijer állította be az 5-1-es végeredményt.

A Benfica összesítésben 7-1-es különbséggel jutott tovább a negyeddöntőbe,

a legjobb 8 között pedig ilyen kiegyensúlyozott játékkal bárki ellen képesek lehetnek felvenni a versenyt.

Chelsea – Dortmund

A londoniak még mindig nem tudtak kimászni abból a gödörből, amibe ebben az évben beleestek, a Dortmund elleni mérkőzés óta kikaptak a Southamptontól és Tottenhamtől is, a hétvégén viszont hosszú idő után nyerni tudtak, hazai pályán a Leeds együttesét múlták felül egy góllal.

A németek viszont továbbra is bombaformában voltak, a Bundesligában az elmúlt három mérkőzésüket megnyerték, többek között a Lipcsét is legyőzték hazai pályán, aminek köszönhetően még mindig tartják a lépést a Bayern Münchennel.

A mostani találkozót az angolok kezdték aktívabban, de a dortmundiak hamar felvették a mérkőzés ritmusát és szép lassan kezükbe vették az irányítást. Hiába birtokolták többet a labdát a vendégek, a komolyabb helyzetek mégis a kékek előtt adódtak.

Szerencséje sem volt a Chelseanek, Kai Havertz előbb a kapufát találta el ziccerben, majd egy hatalmas gólt is szerzett, les miatt azonban érvénytelenítették a találatot. A félidőt végül így sem úszta meg kapott gól nélkül a Dortmund, a 43. percben Sterling egyenlítette ki a párharc állását.

Imago1025349749h

fotó: Sports Illustrated

A második játékrész elején gyorsan fordult a kocka, büntetőhöz jutott a Chelsea, a labdához pedig Havertz állt oda, aki elsőre a kapufát találta el, azonban a játékvezető újrarúgatta a tizenegyest, mivel a büntető elvégzése előtt több játékos is befutott a 16-oson belülre.

A vitatott szituáció után másodszorra Havertz már nem hibázott, ugyanoda lőtte a labdát, ahova először, csak most sokkal pontosabban célzott,

így az 53. percben már a londoniak álltak továbbjutásra.

A vendégek egyszerűen nem találták az ellenszert a Chelsea játékára, hiába próbáltak megtenni mindent az egyenlítés érdekében, a hátralevő időben is a hazaiak voltak veszélyesebbek a kapura, de végül egyik gárdának sem sikerült több gólt szereznie, így az angolok örülhettek a végén.

Felcsillant némi remény az alagút végén a Chelsea számára, sorozatban két tétmeccset tudtak megnyerni, december vége óta pedig először szereztek két gólt egy mérkőzésen, ez a győzelem pedig elindíthatja őket a felfelé vezető úton.

nyitókép: goal.com