Nyitókép

A Fradi-vonat megállíthatatlan! A vágány mellett kérem vigyázzanak! 2022. szept. 19.

Kövesd a Piros7est az X-en is! Kövesd a Piros7est az X-en is!

Úgy tűnik idén a budapesti zöld-fehér alakulat megállíthatatlan, legalábbis eddig nem talált legyőzőre sem a bajnokságban, sem az Európa Ligában.

A pozsonyi fergeteges győzelmet követően kezdődött meg Budapesten a szezon a Fradi számára. Az első ellenfél a tavalyi dobogós Puskás Akadémia volt, akik ellen nüánszok döntöttek a mérkőzésen. A felcsúti csapat hiába kapott büntetőt a hajrában, nem sikerült azt értékesíteni. A Fradi győztes találatát Zachariassen szerezte a 94. percben.

1

Ezt követően került sor az idei legnagyobb megingásra a Qarabaq ellen. Az idegenbeli 1:1-et követően sajnos itthon nem volt a védelmünk a helyzet magaslatán. Lehetséges, hogy a Ferencváros csak azért esett ki a BL-ből, hogy az EL döntőt hazai közönség előtt játszhassa és ne kelljen selejtezőt játszania a jövő szezonban.

A 2. fordulós mérkőzésük elmaradt, így a MOL Fehérvár volt a következő ellenfél a bajnokságban. A fehérvári csapat egy kemény Köln elleni meccs előtt látogatott a Groupamába, ahol a Fradi meg akarta mutatni mit tud a kiesést követően. Lehetséges, hogy épp ezért is lett az eredmény 4:0.

2

A csapat elindult az Európa Liga útján, ahol először az ír Shamrock Roverssel találkozott. Itthon kezdtük a párharcot és egy sima 4:0-s előnnyel indultunk el a visszavágóra, ahol körülbelül egy edzésnek fogta fel a csapat a visszavágót, így beleszaladt egy egygólos vereségbe, de ez még bőven belefért, hisz otthon négyet is vágtunk az íreknek.

3

A 4. forduló is kimaradt a nemzetközi szereplés miatt, így a Ferencváros 3 városi derbyvel folytatta a bajnokságot Honvéd-Vasas-Újpest sorrendben. A Honvéd ellen szinte végig domináltak a hazaiak a Groupamában, sikerült is győzni 3:1-re, majd jött a hétközi forduló, ahol Angyalföldre utazott a csapat. A főszerep ismét Zachariassené volt, aki már a meccs elején beállította az 1:0-s eredményt. Igaz a Vasasnak sikerült egyenlítenie, de les miatt érvénytelenítették a találatot.

4

Az Európa Liga csoportkör elé került a legnagyobb derby idegenben. Ezrek látogattak ki a Szusza Ferenc Stadionba, ahol a zöldek már az elején megmutatták, hogy nem csak lazsálni jöttek a mérkőzésre. A szünetre már négygólos előnnyel vonulhattak a vendégek. Végül egy hatossal zárult az újpesti kirándulás, ami után a hazaiak szurkolói dühösen levetettették a hazai csapat játékosaival az új mezeket, majd fejjel lefelé kiszegezték azokat a kapu mögötti kerítésre. Mint kiderült a címert ki is vágták a mezekről, ezzel azt szimbolizálva, hogy a játékosok nem érdemlik meg, hogy ezt a címert viseljék.

5

A török Trabzonspor ellen kezdtük meg a csoportkört, ahol szinte végig emberhátrányban kellett helyt állnia a csapatnak Civic kiállítását követően. Ennek ellenére nem állt be a csapat védekezni, sőt a szünetre 3:1-es hazai vezetéssel mehettek a csapatok. A második félidőben a hazaiak már nem tudtak gólt szerezni, a vendégek pedig egyre inkább nyomást helyeztek a zöld-fehér védelemre. A trabzonnak sikerült a szépítés, sőt a 87. percben az egyenlítés is, ám a VAR közbeszólt és szerencsénkre érvénytelenítette a gólt, így a végeredmény 3:2.

6

Vasárnap a már egyetlen vetélytársnak tartott Kisvárda utazott Budapestre, mindkét fél offenzíven szállt be a mérkőzésbe, ám egy szerencsétlen becsúszás után a hazaiak jutottak büntetőhöz, amit Ryan Mmaeenak sikerült értékesítenie. Ezt követően is a Mmaee testvérek maradtak a célkeresztben. A második gólt ugyanúgy Ryan, míg a harmadikat testvére Sammy szerezte, így a meccs után már sokan joggal hihették, hogy a Ferencváros csapata kinőtte a magyar bajnokságot.

7

A monacói út előtt szinte csak álom volt a pontszerzés idegenben, ám a Fradi tábor megteremtette a hazai hangulatot a kinti stadionban is, szinte végig csak a vendégek hangját lehetett hallani a közvetítésből. Az első félidőben sokkal jobban játszottunk, mint a hazaiak, ám úgy tűnt a második félidőre megerősödött a Monaco, vagy épp a Fradi gyengült el? Mindennek ellenére egy gyönyörű kontrát követően Vécsei Bálint gólt tudott szerezni és egygólos vezetéshez juttatta a vendégeket, ami kitartott a meccs végéig.

8

A Monaco után máris jött a következő ellenfél, a Bicske, akik ellen vasárnap (09.18) léptek pályára a zöld-fehérek. A Bicske kapujában láthattuk az egykori FTC legenda Szűcs Lajos fiát is. A találkozó végül egy kétgólos Fradi győzelmet hozott, az első gólt Gojak szerezte szabadrúgásból, mikor az első félidő végén szétnyílt előtte a sorfal, a második gól pedig Vécsei nevéhez fűződik, aki egy szögletet követően besarkalta a labdát az ellenfél kapujába.

Vajon lesz idén valaki aki megállíthatja a Ferencvárost? Lehet bírni egész szezonban a kettős terhelést? Egy biztos, ha valaki, akkor a Fradi képes 2 kezdőcsapatot is felvonultatni a keretéből, ha épp nem küszködnek sérülésekkel a játékosai.