IMG 20230228 163439 1

A komáromi KFC nem vallott szégyent, de győzött az elsőligás minőség és rutin 2023. febr. 28.

Piros7.es - Mindent üt! Piros7.es - Mindent üt!

A szlovák kupa negyeddöntőjében a komáromi lila-fehérek a nagymúltú szlovák sztárcsapatot, a legfelső bajnokság harmadik helyén álló nagyszombati fehér angyalokat, azaz a híres "bílí andelit" fogadta.

A tavalyi DAC-verés után ismét a csodában bízott a viszonylag nagyszámú hazai közönség a keddi, 14 órától kezdődött meccs kapcsán. Mivel a nagyszobati keménymag híre nem túl jó, ezért mezei és rohamrendőrből is volt bőven a komáromi Sport utcában.

Egyes komáromi szurkolók a meccs előtt viccesen meg is jegyezték, hogy a stadion felújítása előtti bontás a kupameccsen a vendégszektorban kezdetét is veszi.

Az első félidő sok izgalmat nem hozott. Gyűrték egymást a csapatok a nem tökéletes golfpálya minőségű gyepen. Az idő egyébként kiváló volt, kissé hűvos, de napos és szélcsendes. Kifejezett gólhelyzet nem alakult ki egyik kapu előtt sem. Volt viszont nagyjából négy apró lehetőség, ami a vendégek előtt egy szabadrúgás és egy a hazai térfélen eladott labda után adódott. Valamint a túloldalon egy jó beadás utáni fejes, illetve egy a kapus által kiejtett labda utáni szituációban forrósodott fel a levegő és ugrott fel a hazai szurkolók pulzusa. Amúny viszonylagos nyugalomban dúlt a taktikai mezőnyharc. A kapura tartó lövések arányában 2:1-re vezetett a hazai csapat az első játékrész után. Volt négy sárga lap is, azok 2:2 arányban oszlottak meg a felek között.

A második félidőben is fegyelmezetten, aktívan és keményen védekezett a 38 évesen a mezőny legrutinosabb játékosa, Saláta Kornél vezette Radványi-csapat.

Egészen a 63. percig, amikor egy szabadrúgás-kombináció után Štetina Mikovičhoz passzolt, aki a jobb oldalról a hazai kapu bal sarkában továbbította a labdát.

Sajnos 0:1 lett az állás, ami a vendégeknek kedvezett, hiszen ezáltal a hazaiaknak már muszáj volt kitámadniuk, kinyílniuk, ami kontralehetőségekkel kecsegtetett vendég részről. Ami be is következett.

Egy kontra során Ofori Taiwohoz passzolt, aki a tizenhatoson belül lefordult a vedőjéről és közelről megszerezte csapata második gólját. 0:2.

Ezek után a Spartak már kényelmesen tartani tudta az eredményt. A hazai csatárcsere, a komáromi illetőségű és nevelésű Mészáros András sem tudott változtatni a játék képén. A hazai igyekezet meddőnek bizonyult, a vendégek pedig rutinosan tördelték a játékot. A meccs eldőlni látszott. A 88. percben még Oseni is gólt szerezhetett volna fejjel, de nem célzott pontosan.

Meszáros András is szépíthetett volna a 90. percben, de ordító helyzetben nem találta el jól a labdát.

Azonban érdemben már ez gól sem változtatott volna a mérkőzés vegső kimenetelén. Végül győzött a jobbik csapat. Nem történt meg a csoda, bejött a papírforma. Annak ellenére, hogy a kapuralövések száma a meccs után egál lett. 3:3, döntött a kapu előtti hidegvér és pontosság, azaz a rutin.

Ennek ellenére ezt a negyeddöntős szereplést már senki nem veszi el a komáromi csapattól és a komáromi szurkolóktól.