Screenshot 2023 01 10 at 12 06 49 k epa20211127006 1024x576 jpg JPEG Image 1024 576 pixels

A magyarok közül egyedül Piros Zsombor maradt versenyben az Australian Open főtáblájáért 2023. jan. 10.

Kövesd a Piros7est az X-en is! Kövesd a Piros7est az X-en is!

Ha január, akkor Australian Open! Megkezdődött végre az év első Grand Slam-tornájának a selejtezője, a kvalinak pedig három magyar teniszező is nekivágott.

A hölgyeknél a 31 éves Jani Réka próbált meg a selejtezőből feljutni a főtáblára, de a világranglista 111. helyén álló magyar játékos egy komoly verésbe futott bele. Despina Papamichailt Réka kétszer is le tudta győzni korábban, most viszont a görög komolyan visszavágott a vereségekért.

Rékának mindössze egy gémet sikerült szereznie a mérkőzésen, ami elég gyengécskének mondható, bár a formáját látva nem meglepő, hiszen a szezon első meccsén már belefutott egy 6:1 6:1-es vereségbe.

Marozsán Fábiánnak sem sikerült megnyernie az első mérkőzését Ausztráliában, a kínai Juncheng Shang ma jobbnak bizonyult. Fábi rögtön a találkozó elején elveszítette az adogatását, Shang viszont nem remegett meg adogatóként, így az a gyors break döntött az első szettben.

A második játszmában Marozsánnak sikerült először breakelnie, sokáig azonban nem örülhetett, ellenfele rögtön visszajött a hátrányból. 6-5-nél fogadóként két szettlabdája is volt a magyar teniszezőnek, de egyik lehetőségét sem tudta kihasználni, így jöhetett a rövidítés. A tie breakben már esélyt sem adott Fábiánnak Shang, így végül a kínai versenyző 6:4 7:6-ra nyert.

Piros Zsombornak szerencsére sikerült megmentenie a magyarok becsületét, a korábbi junior Australian Open-bajnok a francia Escoffiert győzte le egy háromszettes mérkőzésen. Az első szettben kétszer is elveszítette az adogatását Piros, 25 percnyi játék után már előnyben is volt a francia teniszező.

A második játszmára már Zsombi is elkapta a fonalat, és 6-3-al egyenlíteni is tudott. Úgy tűnt, a döntő szettben sem lehet gond, megvolt a korai break, Escoffier azonban váratlanul visszabreakelt és 5-5 ig fej-fej mellett haladtak. A legjobb pillanatban viszont sikerült ismét elvennie a francia adogatását Pirosnak, a világranglista 192. helyezettje erre már nem tudott válaszolni, így a 23 éves magyar végül 2:6 6:3 7:5-re győzött a selejtező első körében.

A második fordulóban a 181. helyen álló Andrea Pellegrino lesz az ellenfele, aki a francia Guinard ellen tudott diadalmaskodni. A két játékosnak ez lesz az első egymás elleni találkozója.

nyitókép: Alessandro Di Marco / MTI / EPA / ANSA