ZSÍR
A miniszterelnök elutazott az Ukrajna háború utáni újjáépítéséről szóló gdański konferenciára
2026. jún. 25.
Robert Fico miniszterelnök csütörtökön a lengyelországi Gdańskba utazott, hogy részt vegyen az Ukrajna újjáépítésével foglalkozó nemzetközi konferencián – tájékoztatott a Kormányhivatal sajtóosztálya.
A gdański találkozó az első olyan Lengyelországban megrendezett csúcstalálkozó, amely a háború sújtotta ország helyreállítására szánt nemzetközi segélyek és beruházások koordinációját hivatott szolgálni. A lengyel és az ukrán kormány által közösen szervezett esemény célja, hogy jelentős pénzügyi és politikai támogatást mozgósítson a háború utáni rekonstrukcióhoz.
Bár a várakozások szerint az ukrán delegációt Volodimir Zelenszkij elnök vezette volna, a csúcson végül Julija Szviridenko miniszterelnök-helyettes és gazdasági miniszter képviseli az országot. A gdański konferencia már az ötödik a hasonló nemzetközi egyeztetések sorában, és a sajtóértesülések szerint a rekordméretű részvétel miatt az eddigi legnagyobb volumenű találkozónak ígérkezik.
TASR
Piros 7es



