A Piros7es az ön hozzájárulását kéri adatainak az alábbi célokra történő felhasználásához

A Piros7es weboldala sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, a weboldalon végzett tevékenység nyomon követése és releváns ajánlatok megjelenítése érdekében. A javasolt beállítások elfogadásával minden sütit engedélyez a legoptimálisabb felhasználói élmény érdekében.

Technikai sütik

Analitikai sütik

Remarketing Facebook

Remarketing Google

Beállítások kezelése Elfogadás
436495745 823045973198410 7901892893527400086 n

A Slovannak egy döntetlen is elég volt, a pozsonyiak sorozatban hatodik alkalommal zsebelték be a bajnoki címet 2024. ápr. 13.

Piros7.es - Mindent üt! Piros7.es - Mindent üt!

Nem bírt egymással a Slovan és a Dunaszerdahely a szlovák labdarúgó-bajnokság rájátszásának ötödik fordulójában, a gólnélküli döntetlennel záruló találkozó után a címvédőnek mégis volt oka az örömre.

Bár a pozsonyiak számára kisebb téttel bírt ez az összecsapás, hiszen a mérkőzés előtt 18 ponttal vezették a bajnokságot, de mivel hat forduló volt hátra a szezonból, így pont emiatt válhatott fontossá a számukra, hogy éppen egy DAC elleni győzelemmel ünnepelhessék az újabb bajnoki címüket.

A két csapat tavaly decemberben Pozsonyban csapott össze utoljára, akkor a félidőben még 1-1 volt az állás, de a Slovan a második játékrészben is betalált, így sikerült otthon tartaniuk a három pontot. Utoljára 2021-ben nyertek Pozsonyban a sárga-kékek, akkor Divkovic gólja győzelmet ért.

A csallóköziek egy magabiztos 3-1-es sikerrel hangolódtak a derbire, mindössze negyedórára volt szükségük ahhoz, hogy 3-0-ra vezessenek a Zólyombrézó ellen, akiknek végül azért sikerült szépíteniük.

A címvédő szintén diadalmaskodni tudott az előző két fordulóban, márciusban azonban belefutottak két vereségbe is hazai pályán, a bajnokságban a Nagyszombat verte meg őket 2-0-ra, a nagyobb meglepetés azonban a kupában érte őket, a Zólyombrézó váratlanul búcsúztatta a pozsonyiakat.

A mostani találkozót a hazaiak kezdték sokkal aktívabban, már a 4. percben megszerezhették volna a vezetést. Az első félidő komoly Slovan mezőnyfölényt hozott, a vendégek nem igazán tudtak helyzetbe kerülni, de végül egyik csapatnak sem jött össze a gólszerzés.

A fordulás után felélénkült a Dunaszerdahely játéka is, a 46. minutumban Trusa juttathatta volna előnyhöz a sárga-kékeket, a fejese azonban a kapufán csattant. A szomorú hír az, hogy a hátralevő időben már egyik csapat sem tudott kialakítani komolyabb helyzetet, az utolsó percek az óvatosság jegyében zajlottak.

A pozsonyi gárda megelégedett a gólnélküli döntetlennel, hiszen az egy pont is elegendő volt a számukra, hogy sorozatban hatodik alkalommal is besöpörjék a bajnoki aranyat. Az ezüstéremért azonban továbbra is komoly csata zajlik, a DAC-on kívül a Zsolna és a Nagyszombat is versenyben van még a dobogós helyekért.

Jelenleg a csallóköziek vannak a legrosszabb pozícióban, de a jövő héten akár változtathatnak is ezen, ha a Rózsahegy együttese ellen sikerül otthon tartaniuk a három pontot. A zsolnaiak a Zólyombrézó otthonába látogatnak majd, míg a Nagyszombat holnap szintén Zólyombrézóban vendégeskedik, majd egy héttel később a már bajnok Slovant fogadják.

nyitókép: DAC 1904/Facebook