Real

Alázás az Anfielden, svungban a kékek 2023. febr. 22.

Piros7.es - Mindent üt! Piros7.es - Mindent üt!

A Real Madrid az Anfield Roadon ütötte ki a Liverpoolt, de a Napoli sem tétlenkedett Frankfurtban.

Kilenc gólt és két idegenbeli győzelmet hozott a Bajnokok Ligája keddi játéknapja, a Real Madrid és a Napoli is közel került a továbbjutáshoz.

Frankfurt – Napoli

A Napoli bombaformában várta a tavaszi szezont, 2023-ban szinte ott folytatták, ahol tavaly abbahagyták, igaz becsúszott egy vereség a kupában és a bajnokságban is kikaptak egyszer az Intertől, de még így is tetemes, 15 pontos előnnyel vezetik a tabellát.

A Frankfurt kiegyensúlyozott teljesítményének köszönhetően jutott az egyenes kieséses szakaszba, mindössze egy ponttal maradt le a csoportgyőztes Tottenhamtől. A bajnokságban továbbra is a legjobb hatban vannak, és csak néhány ponttal vannak lemaradva a biztos Bajnokok Ligája indulást érő negyedik helytől.

A két együttes elég régóta nem játszott egymással, utoljára a 1994-es Európa-liga nyolcaddöntőjében futottak össze, és akkor kisebb meglepetésre az odavágón és a visszavágón is egygólos német siker született.

Most viszont az olaszok kezdték sokkal aktívabban a mérkőzést, a 36. percben büntetőből szerezhették volna meg a vezetést, Kvaratskhelia tizenegyesét azonban óriási bravúrral hárította a frankfurti hálóőr.

4 perccel később viszont már Trapp is tehetetlen volt, Victor Osimhen közvetlen közelről vette be a kapuját, így végül a Napoli egygólos előnnyel mehetett el a 15 perces pihenőre.

A második félidő elején még nehezebb helyzetbe került a Frankfurt, Kolo Muani ment el idő előtt zuhanyozni, miután csúnyán rátartott az őt becsúszva szerelő Anguissa lábára, a játékvezető gondolkodás nélkül felmutatta a piros lapot.

Az emberelőny tudatában magasabb fokozatba kapcsoltak a vendégek, aminek elég gyorsan meg is lett az eredménye, a 65. percben Di Lorenzo duplázta meg a csapata előnyét. Több találat viszont már nem született a mérkőzésen, de a Napoli így is megnyugtató előnyt szerzett a visszavágóra, nem valószínű, hogy az Európa-liga tavalyi győztesének még van innen visszaút.

Liverpool – Real Madrid

Tavaly ez a két csapat a fináléban találkozott, most viszont finoman szólva sincsenek jó formában, a Real Madrid többször is botlott a bajnokságban, aminek köszönhetően már 8 pontos hátrányban vannak a Barcelonához képest.

Liverpoolban sem minden fenékig tejfel, a vörösök mindössze a nyolcadik helyen tanyáznak a bajnokságban, több fájó vereség is becsúszott az elmúlt hetekben, de úgy látszik, kezdenek kimászni a gödörből, hiszen az elmúlt két meccsüket magabiztosan megnyerték, többek között a Newcastle-t is sikerült két vállra fektetniük.

Az egymás elleni mérleg azonban a madridiaknak adhatott okot a bizakodásra, hiszen az elmúlt 6 meccsből ötöt nyert meg a királyi gárda, ami magába foglalja a tavalyi és a 2018-as BL-döntőt is. Az utolsó liverpooli sikerig egészen 2009-ig kell visszamennünk, akkor az angolok simán búcsúztatták a Realt, azóta viszont nagyon nem megy nekik a Madrid ellen.

A mostani találkozón szenzációs első félidőt láthatott az Anfield Road közönsége, ami nagyon jól indult a hazaiak számára, hiszen a sokat kritizált Darwin Nunez egy szemet gyönyörködtető sarkazós góllal szerezte meg a vezetést a 4. percben.

10 perc sem kellett az újabb liverpooli találathoz, hátul Courtois hibázott hatalmasat, labdaátvétel után megpróbált cselezni, a játékszer azonban elpattant tőle, a kínálkozó lehetőségre pedig Salah azonnal lecsapott.

A második bekapott gól után felébredtek a vendégek is, aminek a 21. minutumban meg is lett a jutalma. Vinicius Junior kapott nagyszerű labdát Benzemától, a brazil támadó pedig nem gondolkodott sokáig, bődületes erővel lőtte ki a jobb alsót.

Még az első félidőben sikerült kiegyenlítenie a Realnak, ezúttal a másik kapus, Alisson betlizett egyet, a hátra gurított labdát a felé futó Viniciusba lőtte, a Real Madrid játékosáról pedig a kapuba pattant a játékszer.

A hátralevő időben mindkét csapat megszerezhette volna a vezetést, ezek a lehetőségek azonban már kimaradtak, így 2:2-es döntetlennel mentek el a szünetre a csapatok.

A fordulás után a spanyolok ott folytatták, ahol az első játékrészben abbahagyták, Modric szabadrúgását Militao fejelte könnyedén a liverpooli kapuba. A királyi gárda a vezetés megszerzése után sem vett vissza a tempóból, az 55. percben Benzema megpattanó lővése után már 4:2 volt az állás a vendégek javára.

A francia támadónak egész jól sikerült a visszatérés, ugyanis a 67. minutumban feltette a pontot az i-re, zseniális labdát kapott Viniciustól, majd egy laza csel után mindenkit elküldött gyufáért és magabiztosan fejezte be a támadást.

A folytatásban már nem történtek említésre méltó lehetőségek, így a Real Madrid végül 5:2-re ütötte ki idegenben a Liverpoolt, és ezzel valószínűleg a továbbjutás sorsát is eldöntötte. Bár ilyet azért még nem szabad kijelenteni, hiszen ki gondolta volna 2:0-nál, hogy a madridiak így fel tudnak állni a padlóról, talán ez sikerülhet az angoloknak is, de ahhoz a Bernabeuban kellene három góllal többet szerezniük a címvédőnél.