A Piros7es az ön hozzájárulását kéri adatainak az alábbi célokra történő felhasználásához

A Piros7es weboldala sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, a weboldalon végzett tevékenység nyomon követése és releváns ajánlatok megjelenítése érdekében. A javasolt beállítások elfogadásával minden sütit engedélyez a legoptimálisabb felhasználói élmény érdekében.

Technikai sütik

Ezek a sütik biztosítják a weboldal működését. Anonymizált információkat tartalmaznak.

Analitikai sütik

Szolgáltatásaink javítására szolgál. Google Analytics anonym információkat gyűjt az Ön által látogatott oldalakon

Remarketing Facebook

Pomocou služby Facebook poskytujeme remarktingovú reklamu, čím zvýšime relevantnosť reklamy na platformách služieb Facebooku.

Google Remarketing

Google Ads segítségével remarketing szolgáltatást nyújtunk, segítségével Ön célzott reklámokat láthat.

Konverzie kampaní

Pre vylepšenie naších služieb a užívateľského zážitku, zaznamenávame vykonávanie cieľov naších zákazníkov a podľa doho upravujeme webovú stránku aby tieto ciele boli čo najrýchlejšie vykonávateľné.

Chat na webovej stránke

Pre komunikáciu s Vami používame službu SmartsUpp, ktorá odosiela údaje na servery v Českej Republike. Neukladá žiadne osobné údaje, len text ktorý nám odosielate. Viac info na <a href="https://www.smartsupp.com/cs/help/ochrana-osobnich-udaju-gdpr/" target="_blank">stránke spoločnosti</a>

Pre komunikáciu s Vami používame službu Facebook Messenger, <a href="https://www.facebook.com/business/gdpr" target="_blank">ku ochrane osobných údajov viac info nájdet na tejto adrese</a>.

FIFA World Cup 1

Anglia gálázott, Hollandia a hajrában győzött, Wales pedig 64 év után döntetlennel tért vissza 2022. nov. 22.

Kövesd a Piros7est az X-en is! Kövesd a Piros7est az X-en is!

12 gólt hozott a hétfői játéknap 3 mérkőzése, ebből az angolok a felét magukra vállalták, egyedül Szenegálnak nem sikerült betalálnia. Ez történt a katari vb hétfői játéknapján!

Anglia – Irán

Angliának nem túl sok sikerélménye volt idén, hiszen a Nemzetek Ligájában 6 mérkőzésen mindössze 3 pontot szereztek, többek között a magyar válogatottól is kikaptak oda-vissza, aminek köszönhetően ki is estek az A-ligából.

Úgy tűnik, a világbajnokságra időzítették a formájukat, amit az Irán elleni első csoportmeccsen meg is mutattak.

A találkozó egy komoly sérüléssel indult, az irániak hálóőre a saját csapattársával ütközött, amely során kemény ütést kapott Alireza Bejranvand orra, több percnyi ápolás után végül le is kellett cserélni.

A gólcsendet a 35. percben Jude Bellingham törte meg, az angol középpályás remekül érkezett Luke Shaw beadására, majd bólintott védhetetlenül a kapuba. A vezetés megszerzése után futószalagon jöttek az angol helyzetek, a 43. minutumban Bukayo Saka bődületes lövése után már 2:0 volt az eredményjelzőn. A harmadik találatra sem kellett sokat várni, 3 perccel később Sterling juttatta kapuba a játékszert.

Az angolok a második félidőben sem vettek vissza a tempóból, Saka a 62. percben ismét betalált. Kisebb meglepetésre erre a gólra góllal reagált az iráni gárda, Mehdi Taremi bombázott könyörtelenül a léc alá, Pickfordnak esélye sem volt.

Ezután a cserék pillanatai jöttek, előbb Marcus Rashford második labdaérintéséből betalált, majd Jack Grealish is megrúgta a saját maga gólját, amivel az angolok már 6:1-re vezettek. Úgy tűnt, a meccs hátralevő részében már nem történik semmi említésre méltó, azonban a 90+13. percben némi VAR-ozás után büntetőhöz jutottak az irániak, Taremi pedig magabiztosan értékesítette a megítélt tizenegyest, beállítva a 6:2-es végeredményt.

Nyilvánvalóan nem Irán ellen kell a világbajnokságot megnyerni, de a mutatott játék bizakodásra adhat okot, ennél csak nehezebb mérkőzései lesznek majd az angoloknak.

Szenegál – Hollandia

Hollandia remek formában érkezett a 2022-es katari világbajnokságra, hiszen a Nemzetek Ligájában megnyerte a saját csoportját, méghozzá eléggé fölényesen, mindössze Lengyelország tudott tőlük egyszer pontot rabolni. Emellett hatalmas teljesítésvágy van a csapatban, hiszen a 2018-as vb-re nem sikerült kvalifikálniuk, ezért most bizonyítani szeretnék, hogy az elitbe tartoznak.

Szenegál viszont ott volt az előző világbajnokságon, az első csoportmeccsüket meg is tudták nyerni Lengyelország ellen, a csoportból végül azonban nem jutottak tovább, Kolumbia és Japán mögött a harmadik helyen végeztek.

Az első félidőt óriási küzdelem jellemezte, nem éppen a foci szépségéről szólt a játék, nagyobb helyzetig egyik csapat sem jutott el, így 0-0-val mentek el a szünetre a csapatok.

FIFA World Cup 2

A második játékrész első felében Szenegál volt veszélyesebb a kapura, a 65. percben Boulaye Dia lövését kellett hárítania Noppertnek, 7 perccel később pedig Idrissa Gueye lőtt nagy erővel kapura, lövése azonban középre ment, így a holland kapus könnyedén hatástalanította a kísérletet.

A folytatásban is az afrikai gárda volt az aktívabb, a vezetést viszont mégis Hollandia szerezte meg. A 84. percben Frenkie de Jong beadására a sokat kritizált Cody Gakpo érkezett szemfülesen, majd bólintott az ellenfél kapujába.

Úgy tűnik, a hétfői játéknap a lehető legkésőbb szerzett gólokról szólt, hiszen a 99. percben Hollandia megduplázta az előnyét. Depay próbált meg eltekerni a kapus mellett, Mendy azonban bravúrral védett,

a kipattanó labdát viszont Klaassen könyörtelenül bevágta és ezzel beállította a 2:0-s végeredményt.

FIFA World Cup 3

Hollandia ezzel egy fontos lépést tett a továbbjutás felé, aminek a sorsát a szintén hárompontos Ecuador ellen a következő mérkőzésen el is döntheti. Szenegálnak innen viszont minden meccsét meg kell nyernie, ha az egyenes kieséses szakaszban is részt szeretnének venni.

USA – Wales

Az Egyesült Államok csapata 2014-ben vett részt utoljára a világbajnokságon, akkor viszont elég jól szerepeltek, a csoportban a második helyet szerezték meg a németek mögött, majd a nyolcaddöntőben Belgium egy hosszabbításos meccsen ejtette ki őket.

Wales viszont mindössze egyszer kvalifikálta magát a vb-re, annak is már 64 éve. 1958-ban a negyeddöntő volt számukra a végállomás, a későbbi győztes Brazília túl nagy falatnak bizonyult. Az Európa-bajnokságra is 2016-ban jutottak ki először, és akkor egészen az elődöntőig meneteltek, Gareth Bale-ék valószínűleg most is valami hasonló nagy dobásra készülnek.

Az irániak teljesítményét látva egyértelmű volt, hogy az összecsapás győztese a továbbjutást is megszerezheti, az amerikaiak pedig ehhez mérten is kezdték a találkozót.

Többször is komoly helyzetet alakítottak ki, majd a 36. percben Weah révén a vezetést is megszerezték.

A második félidőben azonban változott a játék képe, a walesiek sorra dolgozták ki a lehetőségeket, Kieffer Moore és Ben Davies is közel járt az egyenlítéshez. A nagy nyomásnak a 82. minutumban meg is lett a jutalma, a walesiek csapatkapitányát csak szabálytalanul tudták megállítani a 16-oson belül. A sértett maga állt oda a tizenegyeshez és magabiztosan értékesítette is a büntetőt.

FIFA World Cup 4

Gareth Bale ezzel az első olyan walesi labdarúgó lett, aki vb-n és Eb-n is egyaránt betalált. A hatalmas iram az utolsó percekre is megmaradt, gólt viszont már egyik csapat sem szerzett, így maradt az 1-1-es döntetlen.

Ez az eredmény igazából egyik válogatottnak sem jó, valószínűleg a végén a gólkülönbség fog dönteni a továbbjutás sorsáról. Az amerikaiak a háromoroszlánosokkal csapnak össze a második fordulóban, míg Wales Irán ellen szerezheti meg az első győzelmét.

A világbajnokság kedden négy mérkőzéssel folytatódik: 11:00-tól az egyik esélyesnek tartott Argentína Szaúd-Arábia elleni kezdi meg a szereplését, Messinek ez lesz az utolsó világversenye, így komoly ambíciókkal vágnak neki az idei tornának. 14:00-tól Dánia és Tunézia csap össze, ezt követően jön 17:00-tól a Mexikó – Lengyelország találkozó, majd a nap utolsó mérkőzésén 20:00-tól bemutatkozik a címvédő francia válogatott is Ausztrália ellen.

nyitókép, fotók: FIFA World Cup