2 FWC

Argentína lesöpörte a pályáról Horvátországot 2022. dec. 14.

Kövesd a Piros7est az X-en is! Kövesd a Piros7est az X-en is!

Argentína könnyed 3-0-s győzelemmel jutott be a katari világbajnokság döntőjébe, így 2014 után ismét a végső győzelemért szállnak harcba Messiék. A 2018-as ezüstérmesnek ezúttal meg kell elégednie a bronzmérkőzéssel.

Argentína mérkőzésről mérkőzésre egyre jobb formába lendült, azok után, hogy Szaúd-Arábia az első csoportmeccsen megverte őket, Messiék rendesen összekapták magukat és azóta egyetlen meccset sem veszítettek el. A negyeddöntőben azért egy kicsit meleg volt a pite, 2-0-s előnyből visszaengedték a hollandokat a mérkőzésbe, és végül csak egy kiélezett büntetőpárbajban tudták felülmúlni az Oranjét.

A horvátok viszont ezen a tornán még nem mutattak kiemelkedő teljesítményt, igaz, hogy egyszer sem kaptak ki, de a Kanada elleni összecsapást leszámítva döntetlent játszottak vagy csak egy góllal nyertek. Ennek ellenére a legjobb 8 között sikerült bravúrt elérniük, az egyik legnagyobb esélyesnek tartott brazil válogatottat győzték le egy drámai végjátékban.

1 FCC

fotó: FIFA World Cup

A két együttesnek egyébként komoly múltja van, négyszer találkoztak eddig, ebből kettőt nyertek az argentinok és kettőt a horvátok. Legutóbb a 2018-as oroszországi világbajnokságon találkoztak, akkor Modricék esélyt sem adtak a dél-amerikai gárdának, 3-0-s kiütés lett a vége.

Volt tehát miért visszavágnia az argentinoknak, és Messiék ehhez mérten is kezdték a találkozót. Bár a horvátok birtokolták többet a labdát, mégis a dél-amerikai csapat szerezte meg a vezetést. A 34. minutumban Alvarez került ziccerbe, a kirohanó horvát kapus pedig csak szabálytalanul tudta megakadályozni az akciót, így büntetőhöz jutottak az argentinok.

A labdához természetesen a 25. vb-meccsét játszó Messi állt oda, aki védhetetlenül a bal felsőbe bombázott. A hétszeres aranylabdás ezzel megszerezte a 11. vb-gólját, amivel Argentína legeredményesebb vb-gólszerzőjévé is vált, megelőzve a 10 találatig jutó Gabriel Batistutát.

5 perccel később már 2-0 állt az eredményjelzőn, a horvát védők szerencsétlenkedését Alvarez használta ki, hat méterről a kapu jobb oldalába lőtt. Az első félidőben már nem esett több találat, így kétgólos argentin előnnyel mehettek a szünetre a csapatok.

2 FWC

A térfélcsere után átvették a kezdeményezést a horvátok, az argentin védelmet azonban nem tudták feltörni. A dél-amerikai együttes aztán a 69. percben bevitte a kegyelemdöfést is, Messi egy gyönyörű cselsorozat után középre passzolt, az ötösön érkező Alvareznek már csak be kellett pofoznia a játékszert az üresen tátongó kapuba.

Az összecsapás hátralevő részében már nem sikerült szépítenie Horvátországnak, így Argentína a vártnál jóval könnyebben jutott be a fináléba, a lehető legjobb időben vágtak vissza a 4 évvel ezelőtti súlyos vereségért.

Argentína eddig öt vb-döntőt játszott, ebből kettőt meg is tudtak nyerni, 1978-ban és 1986-ban sem találtak legyőzőre. Legutóbb 2014-ben sikerült idáig eljutniuk, akkor viszont a németek az utolsó pillanatban elhappolták előlük a győzelmet. Messinek valószínűleg ez lesz az utolsó esélye, hogy megnyerje az egyetlen hiányzó trófeáját, amivel feltehetné a karrierjére a koronát.

És talán eldőlne a Ronaldo vagy Messi vita is? Ezt majd akkor, ha ott tartunk!