A Piros7es az ön hozzájárulását kéri adatainak az alábbi célokra történő felhasználásához

A Piros7es weboldala sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, a weboldalon végzett tevékenység nyomon követése és releváns ajánlatok megjelenítése érdekében. A javasolt beállítások elfogadásával minden sütit engedélyez a legoptimálisabb felhasználói élmény érdekében.

Technikai sütik

Ezek a sütik biztosítják a weboldal működését. Anonymizált információkat tartalmaznak.

Analitikai sütik

Szolgáltatásaink javítására szolgál. Google Analytics anonym információkat gyűjt az Ön által látogatott oldalakon

Remarketing Facebook

Pomocou služby Facebook poskytujeme remarktingovú reklamu, čím zvýšime relevantnosť reklamy na platformách služieb Facebooku.

Google Remarketing

Google Ads segítségével remarketing szolgáltatást nyújtunk, segítségével Ön célzott reklámokat láthat.

Konverzie kampaní

Pre vylepšenie naších služieb a užívateľského zážitku, zaznamenávame vykonávanie cieľov naších zákazníkov a podľa doho upravujeme webovú stránku aby tieto ciele boli čo najrýchlejšie vykonávateľné.

Chat na webovej stránke

Pre komunikáciu s Vami používame službu SmartsUpp, ktorá odosiela údaje na servery v Českej Republike. Neukladá žiadne osobné údaje, len text ktorý nám odosielate. Viac info na <a href="https://www.smartsupp.com/cs/help/ochrana-osobnich-udaju-gdpr/" target="_blank">stránke spoločnosti</a>

Chat na webovej stránke

Pre komunikáciu s Vami používame službu Facebook Messenger, <a href="https://www.facebook.com/business/gdpr" target="_blank">ku ochrane osobných údajov viac info nájdet na tejto adrese</a>.

Gyermekek 1030x680

Az UNICEF jelentése megmondta: Magyarországon jó gyereknek lenni 2025. aug. 12.

Merjünk nagy szavakkal dobálózni: jöhet a bocsánatkérés a libsi politikusok és megaszondóemberek részéről, ugyanis immáron teljesen egyértelművé vált, hogy bizony Magyarországon jó gyereknek lenni. És ezt nem (csak) mi mondjuk, hanem az UNICEF, ami a legújabb jelentésében messze az élbolyban sorolja – Szlovákiával és Romániával együtt – a mentális egészség terén. A fizikai egészég egy kicsit más képet mutat, de a nagy kép mindenképpen azt mutatja, hogy fontosak az eredmények a gyermekvédelem területén, noha mindig van hova fejlődni.

A jelentés 43 OECD, illetve EU-s országot vizsgált meg és rangsorolt a gyermekek és serdülők mentális és fizikai egészsége, illetve a készséei alapján. Hat fő tényezőt vizsgáltak meg, melyek a következők voltak:

  1. Mentális jóllét: az életükkel való elégedettség, a depresszió és az önygilkossági ráta
  2. Fizikai egszség: csecsemőhalandóság, elhízás, a gyógyellátáshoz való hozzáférés, sportolás és egyéb aktivitások
  3. Oktatás és szociális készségek: iskolai teljesítmény, digitális tudás, társas érzelmi kompetenciák
  4. Társadalmi környezet: baráti és családi kapcsolatok
  5. Biztonság: erőszaknak és zaklatásnak való kitettség
  6. Környezet és lehetőségek: lakhatási helyzet és fejlődési lehetőségek.

A listát annyira nem meglepő módon az olyan jóléti államok vezetik, mint Hollandia, Dánia, Franciaország állnak, a viszonylag szegényebb Portugália meglepetésnek számít a dobogóról lemaradva.

A libsi visítás viszont akkor kezdődik, amikor a 11. helyen Magyarországot látjuk, ahol a mentális jóllét a 6. legjobb (lásd: gyermekvédelmi törvény jótékony hatása), 

ám a fizikai állapotal összefüggő gyenge helyezés (30. hely) lerontja az eredményt. A libsik által sokat szidott oktatási rendszer is jól vizsgázott, hiszen a készségek terén a 13. helyen állnak a magyar gyerekek és fiatalok.

Ennyit a ballib hazugsággyárról.

Szlovákia esetében inkább erős átlagot figyelhetünk meg. Az ország 20. helyezése a mentális jóllét 12., a fizikai állapot 29., illetve a készségek 29. helyéből áll össze. Utóbbi komoly jelzés az eddig is sokat kritizált oktatásügy irányába.

Némileg meglepő Románia eredménye (16. hely), ahol a mentális jóllét az 5. helyig mászott előre, ám az egészségügy és a készségek terén az alsó harmadba tartoznak (32. és 26. hely).

És most legyünk egy kicsit politikailag inkorrektek!

Lássuk Németország és Nagy-Britannia helyzetét, ahol az iskolában migránsok terrorizálják a tanulókat és a tanárokat, na meg az LMBTQ-lobbi is gátlástalanul fejtheti ki „áldásos” tevékenységét!

A britek összeredménye a középmezőnybe tartozik (21. hely) de a mentális egészség a 27. helyre taszítja az államilag finanszírozott nemváltó műtétek miatt megugrott depressziónak és öngyilkosságoknak köszönhetően. Ezzel összefüggésben az egészségi helyzet sem valami fényes: 22. hely, a készségek viszont még egész jók, bár a tendencia egyértelműen romlást jelez (15. hely).

Bezzegnémetországnak viszont ideje szembenéznie az eddigi politikája következmnyeivel, hiszen a 25. helyével olyan országokat utasít maga mögé, mint Málta, Dél-Korea vagy Lengyelország. Eddig nem is rossz, csakhogy egy „ligába” került Bulgáriával, Costa Ricával, Kolumbiával, Mexikóal, Törökországgal vagy Chilével. Persze ezek az országok minden mutatóban rosszabbak a németeknél, 

Berlin feje amiatt főhet leginkább, hogy az oktatásügyük omlott össze, hiszen csak a 34. helyen szerepelnek, na és vajon kik miatt? Netán az agysebészek és a gépészmérnökök gyermekei miatt, akik még csak megtanulni sem hajlandók a befogadó országuk nyelvét? Sanszos, hogy így van.

A listán nincs rangsorolva az Amerikai Egyesült Államok, ahol a mentális egészséget nem mérték (nem merték megmérni?), ám sokat mondó, hogy a fizikai állapot a 38. helyen, a készségek terén pedig a 29. helyen szerepelnek a rangsorban. 

Száz szónak is egy a vége: a felmérés egyérltelműen megmutatja, hogy ma már nem érvényes a gazdag ország = boldog gyerek egyenlet. Az anyagi jóléten túl ugyanis nagyon sok dolog befolyásolja a gyermekek életét. Példának okáért a nyugod és biztonságos környezetben töltött gyerekkor. Ebben van mit javítania a „fejlett nyugatnak”.

Aki szeretne jobban elmerülni a statisztikai adatokban, megteheti IDE kattintva.