Piros Zsombor RG 2r 1 1

Az utolsó meccsen véreztek el a magyarok a Roland Garros selejtezőjében 2022. máj. 19.

Kövesd a Piros7est az X-en is! Kövesd a Piros7est az X-en is!

Piros Zsombor és Jani Réka nagyon szépen menetelt a francia nyílt teniszbajnokság selejtezőjében. Az első két akadályt sikeresen vették, azonban a harmadik, mindent eldöntő meccsre elfogyott a szufla, így egyiküknek sem sikerült felkerülnie a főtáblára.

Jani Réka az első fordulóban a szabadkártyás Audrey Albie-t győzte le két sima szettben, majd a második körben az ausztrál Jaimee Fourlis ellen már egy sokkal komolyabb és hosszabb, 3 órás mérkőzésen tudott nyerni.

Az utolsó meccsen a szerb Aleksandra Krunic volt az ellenfele, akitől korábban már kétszer is kikapott, azonban egyszer sikerült győznie is ellene. Az összecsapás oda-vissza breakekkel kezdődött, majd mindketten stabilizálni tudták a játékukat, a szett végén a szerb azonban még egyszer elvette a magyar lány adogatását és 7:5-el behúzta az első játszmát. A folytatásban már nem volt kérdés, Krunic elő vette a jobbik játékát és a második szettben esélyt sem adott Rékának.

A mérkőzés vége 7:5 6:2 lett.

Piros Zsombor két óriási skalppal indította a selejtezőt, hiszen az első körben a korábbi világranglista 17. Sam Querrey ellen 1 órát sem töltött a pályán, 6:2 6:2-re verte meg az amerikait. A második fordulóban sem várt rá könnyebb ellenfél.

A fehérorosz Egor Gerasimov idén már Fucsovics Marcit is legyőzte, de Zsombi ellen most esélye sem volt. A magyar teniszező két szettben, 6:4 6:4-re nyert.

A juniorok között 2017-ben párosban Roland Garros-bajnok Pirosnak a harmadik meccsén azzal a Nuno Borgessel kellett megküzdenie, aki szintén az első felnőtt GS-főtáblájára hajtott. Zsombi az eddigi napokhoz hasonlóan, most is remekült kezdett, 38 perc alatt hozta az első szettet. A folytatásban azonban egy vállsérülés hátráltatta a 22 éves teniszezőt, aminek köszönhetően Borges került fölénybe. A portugál 6:2 6:1-el megfordította az összecsapást, így ő jutott fel a French Open főtáblájára.

Csüggedésre azonban nincs okunk, hiszen a vasárnap rajtoló Grand Slam-tornán így is 5 magyarnak szurkolhatunk.

A hölgyeknél Bondár Anna, Udvardy Panna és Gálfi Dalma is ott lesz Párizsban, míg a férfiaknál Fucsovics Marci és a sérülésből visszatérő, védett ranglistával rendelkező Balázs Attila veszi majd fel a versenyt a legjobbak ellen.