A Piros7es az ön hozzájárulását kéri adatainak az alábbi célokra történő felhasználásához

A Piros7es weboldala sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, a weboldalon végzett tevékenység nyomon követése és releváns ajánlatok megjelenítése érdekében. A javasolt beállítások elfogadásával minden sütit engedélyez a legoptimálisabb felhasználói élmény érdekében.

Technikai sütik

Ezek a sütik biztosítják a weboldal működését. Anonymizált információkat tartalmaznak.

Analitikai sütik

Szolgáltatásaink javítására szolgál. Google Analytics anonym információkat gyűjt az Ön által látogatott oldalakon

Remarketing Facebook

Pomocou služby Facebook poskytujeme remarktingovú reklamu, čím zvýšime relevantnosť reklamy na platformách služieb Facebooku.

Google Remarketing

Google Ads segítségével remarketing szolgáltatást nyújtunk, segítségével Ön célzott reklámokat láthat.

Konverzie kampaní

Pre vylepšenie naších služieb a užívateľského zážitku, zaznamenávame vykonávanie cieľov naších zákazníkov a podľa doho upravujeme webovú stránku aby tieto ciele boli čo najrýchlejšie vykonávateľné.

Chat na webovej stránke

Pre komunikáciu s Vami používame službu SmartsUpp, ktorá odosiela údaje na servery v Českej Republike. Neukladá žiadne osobné údaje, len text ktorý nám odosielate. Viac info na <a href="https://www.smartsupp.com/cs/help/ochrana-osobnich-udaju-gdpr/" target="_blank">stránke spoločnosti</a>

Chat na webovej stránke

Pre komunikáciu s Vami používame službu Facebook Messenger, <a href="https://www.facebook.com/business/gdpr" target="_blank">ku ochrane osobných údajov viac info nájdet na tejto adrese</a>.

Romania1

Bezzegrománia újra lecsap: most éppen 70%-os ingatlanadóval „szárnyal” 2025. aug. 21.

Románia, a térség makroökonómiai csillaga, a „kelet-európai sikertörténet”, ismét megmutatja, hogyan kell jól kormányozni. Mert mi mással lehetne felpörgetni a gazdaságot, mint azzal, hogy az emberek nyakába borítunk egy 70 százalékos ingatlanadó-emelést?

Tánczos Barna, a gazdasági ügyekért felelős kormányfőhelyettes jelentette be, hogy „elengedhetetlen” a lépés. Mert hát mi lenne a helyi költségvetések konszolidációja nélkül? 

A kormány célja, legalábbis állításuk szerint, az, hogy az önkormányzatok pénzügyileg önállóbbá váljanak, és ne legyenek kiszolgáltatva a központi költségvetésnek. Kicseszünk veled, de érted tesszük! Mi ez, ha nem európai (uniós) gondolkodás?

Ilie Bolojan miniszterelnök már előre szól: jövőre tényleg 70%-kal több adót fizet mindenki, aki valami téglafalat mer a tulajdonának nevezni. A hivatalos narratíva egyszerű: túl rég nem emeltek adót, és amúgy is ideje helyreállítani a „valós értékeket”, mert a jelenlegi sarc nem tükrözi az ingatlanok valós értékét - legalábbis ezzel indokolta a drasztikus lépést Bolojan. 

Mert ugye az ingatlan értéke nem az, amit a piac mond, hanem amit a kormány mond róla, 70%-kal megszorozva.

És persze Brüsszel is tapsol a háttérben: évek óta könyörögnek, hogy a román önkormányzatok húzzák ki a kezüket a központi kasszából, inkább szedjék le a bőrt a helyi lakosokról. „Európai értékek”, ugye.

De nem állnak meg itt. A kormány új megszorító csomagja azt is kitalálta, hogy katonák és rendőrök többé nem kaphatnak egyszerre nyugdíjat és fizetést. Ez persze még finomított verzió: teljes rendszerátalakítás majd egyszer, talán, valamikor. Most csak annyi, hogy választanod kell: 

vagy dolgozol, vagy öreg vagy!

Szómiszó, Bezzegrománia ismét példát mutat: ha baj van, nem a politikusok zsíros fizetését vágjuk meg, hanem az állampolgár pénztárcáját (Szlovákia, te vagy az?). És közben a nyugati sajtó majd arról cikkezik, hogy „Románia fegyelmezetten kezeli a költségvetési hiányt”. Csak hát az árát a lakosság fizeti – de legalább európai módon.