A Piros7es az ön hozzájárulását kéri adatainak az alábbi célokra történő felhasználásához

A Piros7es weboldala sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, a weboldalon végzett tevékenység nyomon követése és releváns ajánlatok megjelenítése érdekében. A javasolt beállítások elfogadásával minden sütit engedélyez a legoptimálisabb felhasználói élmény érdekében.

Technikai sütik

Analitikai sütik

Remarketing Facebook

Remarketing Google

Beállítások kezelése Elfogadás
el

BL-szintű összecsapást hozott a Barcelona és a Manchester United párharca! 2023. febr. 17.

Kövesd a Piros7est az X-en is! Kövesd a Piros7est az X-en is!

Nem okozott csalódást az Európa-liga csúcsrangadója, az FC Barcelona és a Manchester United egy fordulatos és végletekig kiélezett mérkőzésen végül 2:2-es döntetlent játszott egymással.

Mindkét együttes egész jó formában érkezett a találkozóra, hiszen a katalánok idén még egyetlen meccset sem veszítettek el, aminek köszönhetően a bajnokságban már 8 pontos előnnyel vezetnek a Real Madrid előtt.

Az angolokat is csak egyszer tudták két vállra fektetni idén, a Premier League-ben az Arsenal ellen kaptak ki 3:2-re, de így is a harmadik helyen állnak a tabellán. Egyébként versenyben vannak még az FA Kupában és az Angol Ligakupában is, ahol már döntőbe is jutottak.

A manchesteriek tehát 4 fronton is csatáznak, a csapatot pedig Rashford viszi a hátán, aki a világbajnokság óta bombaformában van, szinte minden mérkőzésen betalál, a hátvédek egyszerűen nem találnak rajta fogást.

Az egymás elleni mérleg azonban a Barcelonának adhatott több önbizalmat, hiszen a legutóbbi öt meccsből négyszer a gránátvörös-kékek örülhettek a végén. A két csapatnak komoly BL-múltja is van, elég csak a 2009-es és 2011-es fináléra gondolni, amit szintén a katalánok nyertek meg, így volt miért visszavágnia a Vörös Ördögöknek.

Már az első félidőben sem kímélték egymást a felek, többnyire a Barcelona birtokolta a labdát, a nagyobb helyzetek azonban a vendégek előtt akadtak. Ter Stegen eszén azonban nem tudtak túljárni a manchesteri támadók, a német hálóőr Weghorst és Rashford ziccerét is hárítani tudta.

A gólcsend ellenére sem okozott csalódást az első játékrész, a fordulás után azonban futószalagon jöttek a gólok. Először a Barcelona zörgette meg az ellenfél hálóját, Raphinha beadására Marcos Alonso érkezett remekül, aki védhetetlenül fejelt a kapuba.

Nem kellett sokat várni a United válaszára sem, Casemiro remekül ugratta ki Rashfordot, az angol támadó pedig éles szögből is el tudta rúgni a labdát Ter Stegen mellett, így az 52. percben ismét egyenlő volt az állás.

7 perccel később jött az újabb vendég találat, a kis szöglet után Rashford futott el Raphinha mellett, majd nagy erővel középre passzolt, az összevissza pattogó labda végül Koundéről a saját kapujába került.

A hátralevő időben az angolok könnyen lezárhatták volna a mérkőzést, azonban a fontos pillanatokban hibáztak, és ahogyan az lenni szokott, a kihagyott helyzetek megbosszulták önmagukat, a 76. minutumban Raphinha távoli lövése az MU kapujában kötött ki.

A hajrában a katalánok jártak közelebb a győzelem megszerzéséhez, a 86. percben a kapufa is a manchesteriekkel volt, majd később De Geának kellett nagy bravúrokat bemutatnia, de több gól már nem született, így 2:2-es döntetlennel zárult az összecsapás.

A játék egészét tekintve megérdemelt döntetlen született, hiszen voltak periódusok, amikor az angolok irányítottak, és volt, amikor a Barcelona veszélyeztetett többet. Ez a mérkőzés simán beillett volna egy döntőnek is, színvonalát tekintve pedig bármelyik BL-meccset kenterbe verte ezen a héten.

Remélhetőleg a Ferencvárosnak a nyolcaddöntőben nem ennek a párharcnak a győztesével kell majd megvívnia, mert akkor a zöld-fehéreknek rendesen fel kell kötniük a gatyát, ha tartani akarják a tempót ezzel a két gigásszal. Szerinted melyik együttes ellen lenne a legnagyobb esélye a Fradinak?