202204202022 credit one charleston open

Bondár Anna nyerte a magyar-román párharcot, Fucsovics Marci maratoni meccsen jutott tovább az Australian Openen 2023. jan. 16.

Kövesd a Piros7est az X-en is! Kövesd a Piros7est az X-en is!

Négy magyar indulóból kettő maradt talpon az ausztrál nyílt teniszbajnokság első játéknapja után.

Gálfi Dalma fejezte be elsőként a mérkőzését, az ellenfele a torna 29. kiemeltje, Zheng Qinwen volt. A kínai teniszező az első szettben esélyt sem adott Dalmának, háromszor is elvette a magyar lány szerváját, adogatóként pedig nem került nehéz helyzetbe, 25 perc alatt 6:0-ra megnyerte az első játszmát.

A második szettben úgy tűnt, hogy Gálfi egy komoly 6:0 6:0-ba is belefuthat, 5:0-nál viszont semmire hozta az adogatását és legalább a becsület játékot behúzta. Aztán kisebb meglepetésre lebreakelte Zhenget, többre azonban nem futotta, a kínai hölgy 6:2-vel lezárta a mérkőzést. Dalma számára azonban még nem ért véget az Australian Open, Bernarda Pera oldalán párosban láthatjuk még.

Bondár Anna viszont sokkal aktívabban kezdte a saját találkozóját, mint az ellenfele. Egyből lebreakelte Bogdant, és egy neccesebb adogatójátékot leszámítva végig magabiztosan teniszezett, aminek köszönhetően meg is nyerte az első szettet 6:2-re.  A második játszmára is megmaradt a lendülete, ismét jött a korai break, azonban egy kis esőszünet kizökkentette Annát a ritmusából, olyannyira, hogy 2:1 után egy gémet sem tudott megnyerni, így a román lány szintén 6:2-vel egyenlített.

A döntő szettben 2:2-ig fej-fej mellett haladtak, majd jöttek a breakek, amiből Bondár jött ki jobban, háromszor is elvette Bogdan adogatását, aki csak egyszer tudta ugyanezt megtenni, így a legmagasabban rangsorolt női teniszezőnk végül 6:2 2:6 6:3-ra megnyerte a két óráig tartó összecsapást.

A második fordulóban a 17. kiemelt Ostapenko lesz majd az ellenfele.

Udvardy Panna számára sem kezdődött jól az első fordulós mérkőzés, a kolumbiai Osorio 3:0-val indította a találkozót. Bár ebből a gödörből még vissza tudott mászni Panna, az ellenfél a szett végén ismét elvette az adogatását, és 6:4-re behúzta az első játszmát. A folytatásban sem tudott feljavulni adogatóként a magyar teniszező, Osorio háromszor is elvette Udvardy adogatását, és végül elég simán, 6:4 6:1-re megnyerte az összecsapást.

Panna számára sem ért még véget az ausztrál nyílt teniszbajnokság, párosban az ismét együtt szereplő Babos/Mladenovic duó ellen mérkőznek majd meg a partnerével.

Az első gémet látva azt gondolhattuk, hogy Fucsovics Marciért nem kell majd annyit aggódnunk, de Coria gyorsan ránk cáfolt, visszajött breakhátrányból, majd a szett végén ismét elvette Fucsovics adogatását, és 6:4-el előnyhöz jutott.

A második játszma sem indult jól magyar szempontból, az argentin teniszező 3:0-s villámrajtot vett. Szerencsére Marci még időben felállt a padlóról, 6:5-nél már ő volt előnyben, majd egy maratoni adogatójáték végén kiegyenlített. A harmadik szettben nagyon leromlott Fucsovics játéka, 6 nyerő mellé 13 ki nem kényszerített hibát ütött, aminek köszönhetően Coria kétszer is elvette az adogatását, és 6:2-vel ismét az argentin volt előnyben. A negyedik játszmában is Coria kezdett jobban, bár Marci egyszer még visszajött breakhátrányból, sokáig azonban nem örülhetett 3:2-nél semmire veszítette el a szerváját. A nyíregyházi teniszező azonban ebben a helyzetben sem adta fel, sikerült rövidítésre mentenie a szettet, amit végül idegörlő csatában be is húzott.

A maratoni összecsapás küzdelmeit Coria bírta rosszabbul, a döntő szettben ki is kérte az ápolási szünetet, majd szinte az egész hátralevő játszmát sántikálva játszotta le. Marci pedig nem kegyelmezett a sérüléssel bajlódó ellenfelének, 6:2-vel lezárta a 4 óra 15 percig tartó mérkőzést.

A második fordulóban a Musetti-Harris meccs győztesével játszik majd.