ÍRIK A GÓL
Borbély Balázs távozik az ETO-tól, a Ferencvárosnál folytatja
2026. máj. 29.
A labdarúgó NB I-et megnyerő ETO FC a hivatalos oldalán közölte, hogy Borbély Balázs vezetőedző a Ferencvárosnál folytatja edzői pályafutását.
„A mai nappal az ETO FC és Borbély Balázs útjai különválnak – jelentette be az ETO FC. – Vezetőedzőnk tájékoztatta klubunkat arról, hogy élni kíván a szerződésében szereplő kivásárlási opcióval, miuátn elfogadta a bajnokság második helyén végző Ferencvárosi TC megkeresését.”
Az ETO megerősítette a Nemzeti Sport két nappal ezelőtti hírét, melyben jeleztük, hogy a szakembernek szerepel egy kivásárlási opció a szerződésében, és a Ferencváros sportigazgatója, Hajnal Tamás szívesen látná a szakembert a Fradi kispadján a lemondott Robbie Keane utódjaként. Akkor azonban még nem érkezett hivatalos megkeresés az ETO-hoz azzal kapcsolatban, hogy a szakember élni kívánna a szerződésében szereplő „lelépési” lehetőséggel. Ez a helyzet azóta változott, ezt jelentette be pénteken a klub.
A Ferencváros az ETO bejelentésével egyidőben még nem tette közzé, hogy Borbély Balázs venné át a csapat irányítását.
Úgy tudjuk, csütörtökön volt egy egyeztetés Borbély Balázs és az ETO tulajdonosai között, és ezen dőlt el, hogy a szakember távozik.
Borbély Balázs döntésében fontos szerepet játszhatott, hogy baráti kapcsolatot ápol Hajnal Tamással, a Ferencváros sportigazgatójával, aki 2019-ben egyszer már az FTC-hez csábította őt, akkor az utánpótlásban, majd az FTC II-nél dolgozott vezetőedzőként 2022-ig.
Forrás: nso.hu
Piros 7es



