A Piros7es az ön hozzájárulását kéri adatainak az alábbi célokra történő felhasználásához

A Piros7es weboldala sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, a weboldalon végzett tevékenység nyomon követése és releváns ajánlatok megjelenítése érdekében. A javasolt beállítások elfogadásával minden sütit engedélyez a legoptimálisabb felhasználói élmény érdekében.

Technikai sütik

Ezek a sütik biztosítják a weboldal működését. Anonymizált információkat tartalmaznak.

Analitikai sütik

Szolgáltatásaink javítására szolgál. Google Analytics anonym információkat gyűjt az Ön által látogatott oldalakon

Remarketing Facebook

Pomocou služby Facebook poskytujeme remarktingovú reklamu, čím zvýšime relevantnosť reklamy na platformách služieb Facebooku.

Google Remarketing

Google Ads segítségével remarketing szolgáltatást nyújtunk, segítségével Ön célzott reklámokat láthat.

Konverzie kampaní

Pre vylepšenie naších služieb a užívateľského zážitku, zaznamenávame vykonávanie cieľov naších zákazníkov a podľa doho upravujeme webovú stránku aby tieto ciele boli čo najrýchlejšie vykonávateľné.

Chat na webovej stránke

Pre komunikáciu s Vami používame službu SmartsUpp, ktorá odosiela údaje na servery v Českej Republike. Neukladá žiadne osobné údaje, len text ktorý nám odosielate. Viac info na <a href="https://www.smartsupp.com/cs/help/ochrana-osobnich-udaju-gdpr/" target="_blank">stránke spoločnosti</a>

Pre komunikáciu s Vami používame službu Facebook Messenger, <a href="https://www.facebook.com/business/gdpr" target="_blank">ku ochrane osobných údajov viac info nájdet na tejto adrese</a>.

England v slovakia round of 16 uefa euro 2024

Búcsúzott a címvédő, az angolok rendesen megszenvedtek Szlovákia ellen 2024. júl. 1.

Piros7.es - Mindent üt! Piros7.es - Mindent üt!

Közel voltunk hozzá a hétvégén, hogy az előző Európa-bajnokság két döntőse búcsúzzon, de végül csak az olaszok számára ért véget idő előtt a németországi Eb, az angolok az utolsó pillanatban jöttek vissza Szlovákia ellen, majd jutottak tovább a negyeddöntőbe.

Olaszország-Svájc

A címvédőnek az utolsó pillanatig harcolnia kellett a második hely megszerzéséért, hiába nyerték meg az olaszok az első mérkőzésüket Albánia ellen, a második fordulóban Spanyolország ellen esélyük sem volt, csak Donnarummának köszönhették, hogy nem alakult ki nagyobb különbség a két csapat között.

A záró körben Horvátország ellen is alaposan megizzadtak, Modricék szerezték meg a vezetést, így az Azzurrinak futnia kellett az eredmény után, és amikor már úgy tűnt, hogy a horvátok behúzzák és megmenekülnek, akkor a 98. percben jött Zaccagni és egy gyönyörű találattal bebiztosította hazája továbbjutását.

Svájc is felemás teljesítményt nyújtott a csoportkörben, sajnos a legjobban a mieink ellen játszottak, aminek köszönhetően meg is nyerték a mérkőzést 3-1-re. A házigazda ellen is közel voltak a győzelemhez, de az utolsó percben Füllkrug döntetlenre mentette a találkozót.

A két meccs között pedig a skótokkal játszottak egy felejthető mérkőzést, ezúttal ők kerültek hátrányba, de Shaqiri révén gyorsan egyenlítettek. Hiába fociztak fölényben az összecsapás hátralevő részében, a győzelmet már nem tudták kiharcolni.

A svájciak nem adják könnyen a bőrüket, ezt pedig az is bizonyítja, hogy az előző két Európa-bajnokságról is büntetőpárbaj után távoztak. A legutóbbi kontinenstornán a spanyolok búcsúztatták őket, 2016-ban pedig a lengyelek ellen maradtak alul.

Az olaszok 2008 óta mindig sikeresen vették az első akadályt az egyenes kieséses szakaszban, az elmúlt tornákon pedig sokszor a végéig meneteltek, a 2012-es finálé után legutóbb már ők diadalmaskodtak, az angolokat legyőzve a döntőben.

A két együttes az előző Eb csoportkörében is összecsapott, akkor az olaszok Locatelli duplájának és Immobile góljának köszönhetően nagyon simán nyertek, azóta viszont nem bírtak egymással csapatok, kétszer is döntetlen lett az összecsapás vége.

A várakozásoknak megfelelően nem estek egymásnak a felek, az első fél órában inkább a svájciak irányítottak, aminek a 37. percben meg is lett az eredménye,

Vargas passzát követően Freuler bal lábas lövése utat talált az olasz kapuba.

A svájciak villámrajtot vettek a második játékrészben, a 46. minutumban Vargas ragasztott egy óriási bombagólt a bal felső sarokba, Donnarumma hiába úszott a levegőben, az életerős lövést már nem tudta hárítani.

A hátralevő időben mindent megpróbáltak az olaszok, de csak kapufáig jutottak, igazából nem voltak túlságosan a veszélyesek a svájci kapura. A címvédő számára ezúttal idő előtt véget ért az Európa-bajnokság, Svájc viszont ezzel a játékkal a negyeddöntőben sem lesz esélytelen, ahol az angolokkal csaphatnak majd össze.

Németország-Dánia

A 2023-as katasztrofális eredményeiket követően az év elején szinte már mindenki leírta őket, a németek ismét bebizonyították, hogy ezúttal is valódi esélyesei a tornának, miután első helyen jutottak tovább az A csoportból.

Összesen nyolc gólt lőttek a csoportban, ebből kettőt nekünk, ötöt a skótoknak és egyet Svájcnak, aminek köszönhetően nagyon simán nyerték a kvartettjüket, igaz Svájc ellen az utolsó pillanatig rezgett a léc, de azt is megoldották.

A dánok eddigi teljesítményére nem igazán tudtunk dicsérő szavakat használni, de ez igaz az egész C csoportra. Eriksenék egyetlen meccsüket sem tudták megnyerni, összesen két gólt lapátoltak össze, és talán az angolok ellen játszottak a legjobban.

A fogadóirodák nem véletlenül favorizálták a hazaiakat, akik a legutóbbi két alkalommal nem tudták megverni a dánokat, a 2012-es Eb-n viszont sikerült nekik, és az akkor a dánok kiesését jelentette. Dánia viszont az egyik legnagyobb győzelmét pont Németország ellen aratta, a 1992-es Európa-bajnokság fináléjában ugyanis a németeket megverve nyerték meg a kontinenstornát.

Gyors német góllal indult az összecsapás, de nem örülhettek sokáig a németek, a videobíró ugyanis szabálytalanság miatt érvénytelenítette Schlotterbeck találatát. A német nyomás a folytatásban is megmaradt, sorra jöttek a helyzetek, egészen a 35. percig,

akkor az időjárás megszakította a lendületüket, a közelben cikázó villámok miatt Michael Oliver félbeszakította a mérkőzést.

A fordulás után rögtön rúgtak egy gólt a dánok is, de némi VAR-ozás után les miatt érvénytelenítették a találatot, így elvett gólok tekintetében is döntetlenre álltak a felek. Pár perccel később ismét a videobíró került főszerepbe, egy tizenhatoson belüli kezezést vettek észre, így büntetőhöz jutott a házigazda.

A labdához Havertz állt oda, aki a skótok ellen már értékesített egy tizenegyest, és most sem hibázott,

így az 53. percben megszerezték a vezetést a németek.

Negyedórával később Musiala kapott remek indítást, majd nagyszerűen oldotta meg a befejezést is, azzal pedig nagyjából a találkozó sorsa is eldőlt.

A hazaiak, ha nehezebben is, de hozták a kötelezőt, azonban a java csak most jön a számukra, a negyeddöntőben a másik nagy favorit Spanyolország ellen kell majd kiharcolniuk a négy közé jutást.

Anglia-Szlovákia

Az angolok hozták a kötelezőt, a szerbek elleni 1-0-s győzelem végül döntőnek bizonyult, hiszen a maradék két meccsüket nem tudták megnyerni, ennek ellenére a csoport élén végeztek, de a mutatott játékkal nem lehettek elégedettek.

A csoportgyőzelem által viszont a könnyebb ágra kerültek, hiszen a döntőig vezető úton biztosan nem kell majd játszaniuk a németekkel, a spanyolokkal, a portugálokkal, de még a franciákkal sem, azonban ez sem garancia, hogy eljutnak odáig.

A szlovákok a torna legnagyobb meglepetésével kezdtek Németországban, amikor megverték a belgákat 1-0-ra, és bár a hátralevő két meccsük nem sikerült olyan jól, így is megszerezték a harmadik helyet.

A két együttes hat alkalommal csapott már össze, ebből ötször az angolok hagyták el győztesen a pályát, egyszer pedig döntetlen született. Legutóbb 2017-ben találkoztak, akkor a szlovákok már a 3. percben megszerezték a vezetést, de a Háromoroszlánosok Dier és Rashford révén fordítottak.

Most viszont a szlovákok kezdték aktívabban a mérkőzést, az angolok inkább a sárga lapok gyűjtésében tüsténkedtek, aztán a 25. percben a szlovákok remekül használták ki a sokadik lehetőségüket, ezúttal is Schranz volt a hős,

aki már a harmadik gólját szerezte ezen az Európa-bajnokságon.

A fordulás után nagyon gyorsan eljutottak egy érvénytelen találatig az angolok, Foden futott lesre, így maradt az 1-0. A legnagyobb angol lehetőségre egészen a 78. percig kellett várnunk, akkor Harry Kane fejelhetett üresen, de a kapu mellé bólintott.

Pár perccel később Rice eresztett el egy bődületesen nagy lövést, ami végül a kapufán csattant, a kipattanóra Harry Kane érkezett, de ez a lehetőség is kimaradt, pedig a kapus már verve volt. Amikor a szlovákok már féllábbal a negyeddöntőben érezhették magukat,

akkor jött Bellingham és élete góljával döntetlenre mentette az összecsapást.

A felszabadult angolok tökéletesen kezdték a hosszabbítás első 15 percét, Harry Kane ezúttal nem hibázott,

közvetlen közelről vette be fejjel Dubravka kapuját.

A hátralevő időben beállt védekezni Southgate csapata, így túl sok helyzetet már nem hozott az utolsó 15 perc, az angolok valahogy megoldották ezt a feladatot.

A most mutatott játékuk viszont már biztosan nem lesz elég a negyeddöntőben, az olaszokat búcsúztató svájciak sokkal jobban megbüntetik a bizonytalanságokat, amiből bőven követtek el ezen a meccsen az angol játékosok.

Spanyolország-Georgia

A spanyolok egyedüli csapatként 100%-os teljesítménnyel jutottak tovább, ami azért megsüvegelendő, ha megnézzük milyen ellenfelekkel csaptak össze. Rögtön az első mérkőzésükön megmutatták, milyen formában is vannak, a horvátok kaptak egy hármast.

Bár az eredmény csak 1-0 lett az olaszok ellen, de a spanyolok azon a mérkőzésen is óriási fölényben játszottak, Donnarumma viszont tett róla, hogy ne alakuljon ki nagyobb különbség. Az utolsó fordulóban az is belefért, hogy Luis de la Fuente azokat is pályára küldje, akiknek addig nem jutott sok játéklehetőség, hiszen így is megverték Albániát.

A georgiaiak az utolsó pillanatban csavarták ki a kezünkből a továbbjutást, az első két meccsükön sem játszottak rosszul, a törökök ellen az kevésnek bizonyult, a cseheket viszont meg tudták lepni, ami egy döntetlenre elég volt.

A zárófordulóban Portugália is a B csapatát küldte pályára, amiben azért ott volt Cristiano Ronaldo és Joao Felix is, ezt pedig könyörtelenül kihasználta Georgia, a mérkőzés elejétől érezhetően jobban akarták a győzelmet, és sikerült is megverniük a portugálokat.

A két válogatott tavaly egy selejtezőcsoportban szerepelt, és bár a georgiaiaknak mindkét meccsen sikerült gólt szerezniük, a spanyolok az egyik meccsen egy hetest, a másikon pedig egy hármast vágtak nekik.

Most is nagy irammal kezdték a spanyolok a találkozót, Mamardashvili viszont tartotta a formáját és védéseivel meccsben tartotta a georgiaiakat.

Aztán a semmiből a vezetést is megszerezték a grúzok, méghozzá egy öngóllal,

Le Norman ért bele szerencsétlenül a labdába, ami Unai Simont is átverve a spanyol kapuban kötött ki.

Hiába azonban Mamardashvili bravúrjai, a 39. percben már a grúz hálóőr is tehetetlennek bizonyult, Rodri átlövése a védő lába között utat talált a georgiai kapuba. A második spanyol gólra sem kellett sokat várnunk, a fordulás után az 51. minutumban Yamal zseniális beadását követően Fabián Ruiz volt fejjel eredményes.

A 75. percben aztán Nico Williams kapott egy hosszú indítást, majd egy bombagóllal fejezte be az akciót, eldöntve ezzel a mérkőzés sorsát. Itt azonban nem volt még vége, nyolc perccel később a csereként beálló Dani Olmo vitte be a kegyelemdöfést.

A spanyolok végül simán megfordították a Georgia elleni mérkőzést, és már készülhetnek is a németek elleni negyeddöntőre, ami akár egy előrehozott finálénak is beillene.

nyitókép: uefa.com