2022 11 25 5

Csütörtökön sem mentett meg minket semmi a gólnélküli döntetlentől! 2022. nov. 25.

Kövesd a Piros7est az X-en is! Kövesd a Piros7est az X-en is!

Nyolc gólt azért hozott a csütörtöki játéknap, annak ellenére is, hogy megint volt közte egy 0-0-s meccs. Összefoglaló!

Svájc – Kamerun

Svájc idén a Nemzetek Ligájában Spanyolországot és Portugáliát is legyőzte, képes tehát nagy csapatok ellen is bravúrokat elérni. Elég csak a legutóbbi világbajnokságra gondolni, amikor szintén Brazíliával és Szerbiával került egy csoportba, ahogyan most is, és akkor a második helyen tovább is tudtak jutni, majd a legjobb 16 között Svédország búcsúztatta őket. Kamerunnak viszont nagyon nem megy a vb-ken, hét meccse nem tudtak győzni, Katarban ezt a sorozatot mindenképp meg szeretnék szakítani. Utoljára a 2014-es tornán vettek részt, ahol mindössze egy gólt sikerült szerezniük, ami mellé kilenc kapott társult.

Az első félidőben a svájciak játszottak mezőnyfölényben, azonban a kameruni ellentámadásokban volt kurázsi. Choupo-Motingék többször is megtornáztatták Sommer kapust, de a svájci hálóőr mindig résen volt.

A második játékrész gyors svájci góllal indult, Shaquiri beadását a kameruni születésű Breel Embolo juttatta a kapuba, aki természetesen nem ünnepelte meg az első vb-gólját. Az afrikai csapat hátrányban már nem tudott nagy helyzeteket kialakítani, így az első mérkőzésükön nem sikerült megszakítani a rossz szériájukat, Svájc győzött 1-0 arányban.

2022 11 25 4

Svájc a győzelmével fontos lépést tett a továbbjutás felé, a neheze azonban még most jön, bár 4 éve Oroszországban Brazília és Szerbia ellen 4 pontot szereztek, ami bizakodásra adhat okot a számukra.

Uruguay – Dél-Korea

Uruguay az előző világbajnokságon egészen a negyeddöntőig menetelt, és csak a későbbi aranyérmestől kapott ki. Hasonló dobásra készülnek most is a dél-amerikaiak, Luis Suareznek valószínűleg ez lesz az utolsó nagy világversenye, és feltehetően szeretne a 2010-es vb-hez hasonló eredménnyel búcsúzni.

Dél-Korea is képes bármikor meglepetéseket okozni, ezt a németek a saját bőrükön is megtapasztalták, a 2018-as vb-n az utolsó csoportmeccsen verték meg őket 2-0-ra, így óriási meglepetésre Németországnak sem sikerült akkor a továbbjutás. Nagy iramban vágtak neki a találkozónak a dél-koreaiak, amivel egy kicsit meg is lepték Uruguayt, de szép lassan a dél-amerikai együttes is felvette a mérkőzés ritmusát. A félidő legnagyobb lehetősége a 160. válogatott meccsén pályára lépő Godin előtt adódott, fejese a jobb oldali kapufáról pattant ki.

2022 11 25 7

A szünet után sem vettek vissza a tempóból a csapatok, mindkét kapu előtt alakultak ki veszélyes helyzetek, a pontosság viszont nagyon hiányzott a támadásokból. A 89. percben Valverde járt közel a gólszerzéshez, bődületes lövése azonban a kapufán csattant. A másik oldalon Son próbálkozott távolról, de ő sem talált kaput, így ezen a világbajnokságon már negyedszer ért véget egy összecsapás gólnélküli döntetlennel.

Portugália – Ghána

Ahogyan Messinek, úgy valószínűleg Cristiano Ronaldónak is ez lesz az utolsó esélye, hogy világbajnokságot nyerjen. A portugál klasszis és a Manchester United között kemény huza-vona ment az elmúlt hetekben, ami pár napja le is zárult azzal, hogy Ronaldo közös megegyezéssel távozott a Vörös Ördögöktől. Talán ez lépés is segíteni fog neki, hogy sokkal felszabadultabban játsszon majd Katarban.

Ghána 2014 után tér vissza ismét az elitbe, a 8 évvel ezelőtti szereplésükre feltehetően nem jó szívvel gondolnak vissza, hiszen a csoportjukban az utolsó helyen végeztek, bár a németek ellen azért sikerült egy 2-2-es döntetlent elérniük. Németország abban az évben végül a világbajnoki címet is megszerezte.

Az első félidőben nem diktáltak túlságosan nagy iramot a csapatok, az afrikaiak kapura lövésig sem jutottak el, a portugáloknál is főleg csak Ronaldo veszélyeztetett, gólt azonban nem tudott szerezni.

A második játékrészben azonban pont a portugál klasszis törte meg a gólcsendet, a 65. percben büntetőből volt eredményes. Ronaldo ezzel a góljával futballtörténelmet írt, hiszen még egyetlen labdarúgónak sem sikerült 5 világbajnokságon betalálnia.

2022 11 25 6

Innentől kezdve jócskán felpörgött a mérkőzés, a ghánaiak 8 perccel később Ayew révén ki is egyenlítettek. A döntetlennek sokáig azonban nem tudtak örülni, két komoly védelmi hiba után előbb Joao Felix, majd a csereként beálló Leao is gólt szerzett.

Úgy tűnt, a két bekapott gól megtöri a ghánaiakat, azonban a semmiből találtak még egy gólt, Baba Rahman beadását öt méterről Osman Bukari pofozta be a kapuba. Az utolsó percben az egyenlítéshez is közel került az afrikai gárda, Inaki Williams szemfülesen csente el a portugál kapustól a labdát, a lövés pillanatában azonban elcsúszott, így tisztázni tudtak a védők. Ronaldónak sikerült tehát, ami Messinek nem, Portugália győzelemmel kezdte a világbajnokságot, és mivel a másik mérkőzésen nem bírtak egymással a felek, így már most van egy kisebb pontelőnye, amivel a következő meccseken gazdálkodhat.

Brazília – Szerbia

Brazíliát mindenki óriási favoritnak tartotta a torna előtt, de nem volt ez másképp 4 évvel ezelőtt sem, akkor nem bírták el a nyomást és a legjobb 8 között Belgiummal szemben alulmaradtak. 2018-ban 2-0-ra nyert a Selecao a szerbek ellen, a fogadóirodák most sem jósoltak több esélyt a déli szomszédunknak.

Az első félidőben nem sok helyzetet látott a Lusail Stadion közönsége, a dél-amerikaiak egyszerűen nem találták a rést a szerbek védelmén, így gólnélküli döntetlennel mentek el a szünetre a csapatok. A fordulás után viszont rálépett a gázpedálra a brazil válogatott, futószalagon jöttek a helyzetek, a 62. minutumban sikerült először túljuttatni a gólvonalon a játékszert, Vinicius Junior lövése még kijött a kapusról, a kipattanót azonban Richarlison könyörtelenül bevágta. A Tottenham Hotspur játékosa a 73. percben ismét megvillant, az első kör egyik legszebb találatával duplázta meg a Selecao előnyét. A meccs hátralevő részében is látványosan játszottak a brazilok, újabb gólt azonban már nem sikerült szerezniük, így maradt a kétgólos különbség.

Most már mindenki lejátszotta az első mérkőzését, az angolok és a spanyolok kiemelkedően jól játszottak, de nem szabad leírni a franciákat és az ötszörös győztes brazilokat sem, akik ma megmutatták, hogy győzelemre éhesen érkeztek Katarba.

A világbajnokság pénteken négy második körös mérkőzéssel folytatódik: 11:00-tól Wales és Irán csap össze, ezt követően 14:00-tól a házigazda mérkőzik meg Szenegállal, majd 17:00-tól a két hárompontos gárda, Hollandia és Ecuador akár a továbbjutás sorsát is eldöntheti. Az esti mérkőzésen pedig 20:00-tól az első meccsen gálázó angolok az Egyesült Államok ellen folytathatják a menetelésüket.