IMG 20230318 163353

Derbi volt, de rangadónak aligha volt nevezhető 2023. márc. 18.

Kövesd a Piros7est az X-en is! Kövesd a Piros7est az X-en is!

A komáromi KFC hazai pályán fogadta a somorjai STK gárdáját.

A regionális derbi túl sok izgalmat azért nem hozott. A lilák már az első félidőben megalapozták a győzelmüket egy Antal-góllal, majd jól tartották az eredmenyt. Nem volt túl sok lehetősége a vendégeknek az egalizálásra. Ami meg volt a félidő vége felé, azt elpuskázták.

Nem tudni Radványi mester mit itatott fiaival az öltözőben, de úgy jöttek ki, hogy pár perc leforgása alatt megtriplázták az előnyüket és a lényeges kérdéseket nagyjából meg is válaszolták.

Druga, majd ismét Antal volt eredményes. Sima 3:0!

A 422 néző (a vendégszurkolók kivételével) nyugodtan hátradőlhetet.

Ezt követően a somorjaiak megpróbáltak még kapaszkodni, visszajönni a meccsbe, de az igyekeztünk meddőnek bizonyult.

A vége felé mintha már nem is igazán hittek volna a feltámadásban. Sőt, a legvégén, közvetlenül a lefújás előtt Tóth révén, pár centi híján, akár 0:4 is lehetett volna.

A legfelső második vonal két "magyar" csapata, úgymond a két szomszéd vár csatájából tehát ezúttal is a hazaiak jöttek ki győztesen. Visszavéve a pomléban a meccs legvegén elszórt őszi három pontot.

A KFC ezzel megerősítette felsőházi helyét a tabellán és a titkon áhított dobogó továbbra is lőtávolban van a komáromi csapat számára.