A Piros7es az ön hozzájárulását kéri adatainak az alábbi célokra történő felhasználásához

A Piros7es weboldala sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, a weboldalon végzett tevékenység nyomon követése és releváns ajánlatok megjelenítése érdekében. A javasolt beállítások elfogadásával minden sütit engedélyez a legoptimálisabb felhasználói élmény érdekében.

Technikai sütik

Analitikai sütik

Remarketing Facebook

Remarketing Google

Beállítások kezelése Elfogadás
Piros

Egy győzelem, egy vereség 2023. febr. 3.

Piros7.es - Mindent üt! Piros7.es - Mindent üt!

Kemény csatákkal indult a franciák elleni párharc a Davis-kupában!

Piros Zsombor szenzációs győzelmének köszönhetően előnybe kerültünk, Fucsovics Marci viszont nem bírt az ellenfelével, így az első játéknap után 1-1-re állunk a franciák ellen a Tatabányán zajló Davis-kupa selejtezőben.

Arra valószínűleg nem sokan számítottak, hogy ha győzelmet aratunk a franciák ellen az első napon, akkor az Piros Zsombor nevéhez fog fűződni, és nem Fucsovics Marciéhoz. Zsombi viszont mindenkire rácáfolt és óriási meglepetésre legyőzte a világranglista 45. helyén álló Benjamin Bonzit.

Piros felemás eredményekkel indította az évet, Új-Kaledóniában egy Challenger-tornán a nyolcaddöntőig jutott, majd majdnem felkvalifikálta magát az Australian Open főtáblájára. A Davis-kupa párharc előtt még egy tornán elindult, ott viszont a nyitókörben búcsúzott.

Most viszont kiegyensúlyozott játékkal indította az összecsapást, 1:1-nél elvette ellenfele adogatását, a breaket azonban nem tudta végigvinni. 3:3-nál visszajött a szettbe Bonzi, aki egyébként az ausztrál nyílt teniszbajnokságon Pablo Carreno-Bustát is le tudta győzni.

Ezen a mérkőzésen is közel volt ahhoz, hogy megnyerje az első játszmát, fogadóként 3 szettlabdája volt 4:5-nél, Zsombi azonban minden lehetőséget magabiztosan hárított. A játszma végül rövidítésbe torkollott, amit a magyar teniszező bírt jobban idegekkel, így 7:6-al Piros került előnybe.

A második szett nem indult jól magyar szempontból, Bonzi elvette Zsombor adogatását, majd három labdája volt a dupla breakhez. Innentől kezdve viszont magasabb fokozatba tudott kapcsolni a korábbi junior Australian Open-győztes, zsinórban öt játékot nyerve megfordította a játszmát és ezzel együtt megnyerte a mérkőzést is.

1-0-s előnynél léphetett tehát pályára a legmagasabban rangsorolt magyar teniszezőnk a világranglista 86. Ugo Humbert ellen. Fucsovics nagyon jó formában kezdte az évet, Canberrában tornagyőzelmet ünnepelhetett, majd Australian Openen a harmadik körig menetelt, ahol egy maratoni csatában tudta csak legyőzni őt Jannik Sinner.

Humbertnek finoman szólva sem kezdődött ilyen jól a 2023-as idény, bár a francia is eljutott az év első Grand Slam-tornáján a harmadik fordulóig, Holger Rune már túl nagy falatnak bizonyult.

A tatabányai kemény borításon viszont nagyon otthonosan érezte magát a francia játékos, adogatóként csak a mérkőzés elején került bajba, de mindkét breaklabdát hárítani tudta. Fucsovics 1:2-nél elveszítette az adogatását, és hiába próbált erőt adni neki a hazai közönség, már nem tudta megfordítani az első szettet.

A második játszmában sem igazán találta Marci az ellenszert Humbert játékára, aki adogatóként továbbra is érinthetetlen volt. Fucsovics kétszer is elveszítette az adogatását, a francia teniszező pedig a végén sem remegett meg, így végül 6:3 6:2-re legyőzte Fucsovicsot, ezzel pedig kiegyenlített.

A párharc szombaton 12 órától folytatódik, először Marozsán Fábián és Valkusz Máté lép pályára a Mahut/Rinderknech duó ellen, majd jön Fucsovics-Bonzi és Piros-Humbert találkozója.

Az összecsapás győztese a döntő 16 csapatos csoportkörében folytathatja szereplését szeptemberben.