ÍRIK A GÓL
Egy hete ünnepelt a Fradi, vajon ma is fog?
2026. máj. 16.
Egy hete a Fradi 25. alkalommal hódította el a MOL Magyar Kupát. A játékosok már eléggé ki voltak éhezve a trófeára, hiszen egymás után kétszer is elhappolta azt előlük a Paksi Fc. A fiúk hatalmas ünneplésbe kezdtek a lefújást követően, azonban lesz erre lehetőség ma is, vagy marad a második hely és az Európa Liga selejtezők?
Az utóbbi időben több hír is felröppent a Ferencvárossal kapcsolatban, mint ilyenkor mindig, hiszen több játékosnak lejár a szerződése, vannak, akik iránt érdeklődnek külföldről és olyanok is, akik a magyar szabály miatt külföldre vágyhatnak. A Transfermarkt adatbázisa alapján 12 játékosnak jár le a szerződése a nyáron, de szerződéshosszabbításról mindezidáig nem hallottunk. A legvalószínűbb távozók a média szerint Abu Fani, akit volt edzője Sergej Cherchesov csábít a Crvena Zvezdához, vagy éppen Cissé aki meghatározó pillére, sőt Dibusz kiválásával csapatkapitánya is volt a csapatnak. A lejáró szerződéseknél még olyan nagy nevek láthatóak, mint Gróf Dávid, Cebrail Makreckis, Botka Endre, Habib Maiga vagy éppen Stefan Gartenmann.
Vajon hány játékossal sikerül megegyezni a hosszabbításban és mégis mennyire van igény? Ez lehetett utolsó aranyérmük a Ferencvárossal, vagy a magasba emelhetnek egyet még a nap végén? Lehetséges, hogy ez lesz a közönségkedvenc Abu Fani utolsó meccse a Groupamában? Megannyi kérdés, amelyet egyedül az idő tud majd megválaszolni.
A Ferencváros ismételt bajnoki címére egyedül a Kisvárda - Győri ETO mérkőzés lehet még hatással, hiszen amennyiben az ETO pontokat hullajt, úgy a Ferencváros egy győzelemmel az első helyen végez, valamint egy esetleges hazai győzelem esetén a Ferencvárosnak egy X is elég a döntő másik szereplője, a Zalaegerszeg ellen. 8 éve volt példa utoljára arra, hogy ne a zöld sasok álljanak a dobogó tetején, akkor épp a most már másodosztályú Fehérvár nyerte meg a bajnokságot 2 ponttal a fővárosiak előtt. Ebben az időben még a Balmazújváros is elsőosztályú csapatként vetélkedhetett, mára pedig már csak az emléke marad a narancs-fekete klubnak. A Győri csapat számára nyilvánvalóan a győzelem lesz a cél bármi áron, hisz a bajnoki cím mellett a Bajnokok Ligájában való indulást és azzal járó jóval magasabb juttatást is magának tudhatja majd a klub. Egy biztos, már rég láthattunk ennyire kiélezett bajnokságot, de a semleges nézők számára ez csak jót jelent, hiszen több izgalom, kemény taktikázás és jobbnál jobb meccsek jelenik meg hétről hétre a képernyőkön és a stadionokban egyaránt.
Két dolog, ami már most biztos, hogy a dobogó tetején zöld-fehér csapat lesz és a magyar foci szerelmesei maradunk bárhogy is alakuljanak a mai mérkőzések. Hajrá Magyarok!
Fotók: Staub Edina
Gáspár Ákos



