Ac inter dzeko gól 1

Egy kaput eltaláló lövéssel nehéz meccset nyerni – nagy bajba került az AC Milan! 2023. máj. 11.

Piros7.es - Mindent üt! Piros7.es - Mindent üt!

Az AC Milan hazai pályán 2-0-ás vereséget szenvedett a városi rivális Inter ellen a Bajnokok Ligája második elődöntőjének odavágóján, a Nerazzuri így már fél lábbal a fináléban érezheti magát.

A két csapat rivalizálása 114 éves múltra tekint vissza, melynek során az Inter 87-szer, míg az AC Milan 79-szer diadalmaskodott, amihez még 69 döntetlen is társul. A forma alapján most is a fekete-kékek számítottak az esélyesebbnek, hiszen az elmúlt hetekben a Rómát, a Juventust és a Laziót is sikerült legyőzniük, az AC Milan viszont többször is botlott a bajnokságban, a Cremonese és a Bologna ellen sem tudták elhozni a három pontot.

Az egymás elleni mérleg sem adhatott több önbizalmat a hazaiaknak, hiszen a városi rivális elleni mérkőzéseken mostanában nem termett túl sok babér nekik. A legutóbbi 15 meccsből kilencet az Inter tudott megnyerni, és mindössze hármat a vörös-feketék, három összecsapás pedig döntetlennel ért véget.

Idén kétszer is összefutott a két gárda és mindkétszer az Inter örülhetett a végén, a bajnokságban 1-0-ra győzött a Nerazzurri, míg az Olasz Szuperkupában még egy ennél is simább 3-0 lett a vége.

Most is a vendégek szájíze szerint alakult a találkozó eleje, az Inter szó szerint rárontott a Milanra, és az első adódó lehetőségből be is találtak. A 8. percben Edin Dzeko minden tapasztalatát bevetve megelőzte védőjét és védhetetlenül a kapuba lőtt.

A hazaiak még az első gólt sem tudták megemészteni, máris kettővel vezetett az Inter, Dimarco remek labdáját Mkhitaryan váltotta gólra. A folytatásban is inkább a vendégek irányítottak, bár az AC Milan birtokolta többet a labdát, lövések tekintetében nem mutatkozott meg a fölényük.

A szünetről azonban egy teljesen más AC Milan jött vissza a pályára, a vörös-feketék sokkal aktívabban kezdték a második félidőt, két komolyabb helyzetet is ki tudtak alakítani, de gól egyikből sem született. A kihagyott helyzetek majdnem megbosszulták önmagukat, a másik oldalon Dzeko dönthette volna el a párharc sorsát, Maignan azonban bravúrral hárította a ziccert.

A legnagyobb hazai helyzetig egészen a 63. percig kellett várni, Tonali nagyszerű tekerése azonban csak a kapufán csattant, így végül az Inter magabiztosan megőrizte a mérkőzés elején kialakított előnyét és kétgólos előnnyel utazhat a jövő heti visszavágóra.

Innen azért kisebb csodára lenne szükség az AC-tól, hiszen eddig inkább a jó védekezés volt az erősségük, most viszont gólokat kell majd szerezniük, ami az egyik leggólerősebb támadójuk, Rafael Leao nélkül nem lesz könnyű.

(Nyitókép: RaiNews)