Piros zsombor 1 1024x576

Egyre közelebb a top 100, Piros Zsombor újabb tornát nyert! 2022. okt. 10.

Piros7.es - Mindent üt! Piros7.es - Mindent üt!

A 22 éves teniszező 6:2 6:4-re verte az ecuadori Emilio Gomezt a Gwangjuban zajló keménypályás tenisztorna döntőjében, és ezzel megszerezte pályafutása második ATP Challenger tornagyőzelmét.

Zsombi egész héten kiegyensúlyozottan teniszezett, a döntőig vezető úton mindössze két szettet veszített el. Az első körben a belga Coppejans szorongatta meg egy kicsit, majd a következő két fordulóban két ausztrált búcsúztatott viszonylag könnyen. Az elődöntőben egy 2 órás meccset játszott az amerikai Eubanks ellen, amit Piros akár két szettben is lezárhatott volna, de az ellenfél meccslabdáról hárítva döntő szettre mentette az összecsapást. A harmadik játszmában azonban a magyar játékos összeszedte magát és bejutott a döntőbe.

A fináléban a világranglista 102. helyezettje várt Zsombira, akinek szintén kemény, maratoni csatákon keresztül vezette az útja a döntőig. Piros nagyon bátran kezdte el a mérkőzést, adogatóként agresszívan játszott, a legfontosabb pillanatokban pedig nem hibázott. Az első szett 6:2-vel lett a magyar teniszezőé.

A második játszmában sem fogyott el Zsombi lendülete, gyorsan kétszer elvette ellenfele adogatását, majd 5:2-nél már a győzelemért adogatott. Itt jött egy kis megtorpanás, semmire veszítette el a szerváját, majd a következő játékban sem tudott pontot szerezni.

Screenshot 2022 10 10 at 11 49 58 piros zsombor Google Search

forrás: google.com

Szerencsére ez a kis megingás nem zökkentette ki teljesen, 5:4-nél már könnyedén szerválta ki a mérkőzést.

A diadalnak köszönhetően Piros 80 ponttal lett gazdagabb, így a világranglistán egészen a 138. helyig jön fel, ami természetesen új karriercsúcsot jelent. A 22 éves teniszező jövő héten Szöulban folytathatja a menetelését.

Nyitókép: Antonio Calanni / AP / MTI