Josh Allen

Elrajtolt az NFL 103. szezonja 2022. szept. 12.

Piros7.es - Mindent üt! Piros7.es - Mindent üt!

Közép-európai idő szerint hajnali fél háromkor kezdetét vette az amerikai futballbajnokság immáron 103. szezonja, mégpedig egy sziporkázó mérkőzéssel a tavalyi Super Bowlt elnyerő Los Angeles Rams otthonában.

Igazi rangadóval kezdődött az új szezon, hiszen a tavalyi bajnok a sokáig bajnokesélyes Buffalo Billst fogadta otthonában a nyitómeccsre. A sokáig futottak még csapatként elkönyvelt buffaloi csapat Josh Allen irányító vezetésével már a tavalyi szezonban is komoly esélyekkel indult a végső győzelem, a Super Bowl elhódítása felé, az első mérkőzésen pedig komoly játékot produkálva bizonyította, hogy idén is komolyan kell számolni a bölényekkel.

A hazai csapat játéka igazi Super Bowl-másnaposságot produkálva nem találta a ritmust a pályán és a fogást az ellenfélen. Az első negyedet egy touchdownnal és az extra ponttal a Bills hozta, a második negyedben feltámadni látszott a Rams: a buffaloiak hárompotosára már tudtak válaszolni egy touchdownnal (plusz extra ponttal) és egy mezőnygóllal, így egyenlő állással fordulhattak rá a második félidőre.

...ami fölényes Bills játékot hozott. A buffaloi támadósor sorban hozta a pontokat, még az irányító Josh Allennek is összejött egy futott touchdown. A vége 10-31 lett a vendégek javára.

A vasárnapi meccsek közül több meglepetés is született: a New Orleans megizzadt Atlantában a győzelemért, a magyar gyökerű Chicago Beras a tavalyi keserves év és a vezetőedző Matt Nagy menesztése után meggyőző játékkal küldte haza a play-off elődöntős San Francisco 49-erst és a Minnesota Vikings is fölényesen győzte le a rivális Green Bay Packerst (23-7).

Meglepetésekben nem volt tehát hiány az első fordulóban, így garantált, hogy idén is izgalmas meccsek elé nézünk a február 12-én Arizonaban megrendezésre kerülő Super Bowlig.