Elena rybakina reuters 1200x768

Erre vajon ki számított? Elena Rybakina győzött Wimbledonban! 2022. júl. 9.

Piros7.es - Mindent üt! Piros7.es - Mindent üt!

Elena Rybakina szetthátrányból fordítva 3:6 6:2 6:2-re nyert az esélyesebbnek tartott Ons Jabeur ellen az angol nyílt teniszbajnokság döntőjében.

A két játékos korábban háromszor találkozott egymással, a legelső összecsapást 2019-ben Wuhanban még Rybakina nyerte, azóta azonban két győzelem van Ons Jabeur neve mellett. Mindkét meccsét tavaly nyerte a kazah ellen, Dubaiban egy kemény döntőszettes mérkőzésen győzött, Chicagóban pedig Rybakina 1-0-s szetthátránynál visszalépni kényszerült.

Kisebb meglepetésre a kazah lány útja volt könnyebb a döntőig, mindössze a Tomljanovic elleni negyeddöntőben veszített szettet, az elődöntőben pedig a remek formában lévő Halepet könnyedén búcsúztatta.

Jabeurnek a legjobb 8 között Bouzková ellen szetthátrányból kellett fordítania, míg az elődöntőben az egyik jó barátja, a német Tatjana Maria csent el tőle egy játszmát.

A finálé első szettjében egyértelműen a tunéziai teniszező bírta jobban a döntővel járó nyomást, gyorsan lebreakelte az ellenfelét, majd a szett végén újra elvette Rybakina adogatását.
A kazah nagyon görcsösen kezdte a mérkőzést, hiába ütött több nyerőt, de rengeteg ki nem kényszerített hiba is járt ezek mellé.

A második játszmában mintha egy teljesen más meccset láttunk volna, Rybakina játéka feljavult, míg Jabeurnek teljesen szétesett a koncentrációja, ami a hibák számában is tökéletesen megmutatkozott. A 23 éves kazah teniszező szinte lemásolta az első szettben látottakat, kétszer is elvette ellenfele adogatását és 6:2-vel egyenlített.

A döntő játszmában egyértelműen Rybakinánál volt a lélektani előny, amivel élni is tudott. Rögtön elvette Jabeur adogatását, és egészen 3:2-ig magabiztosan menetelt.

Ott egy picit megtört a lendülete, a saját szervagémjében 0:40-el kezdett, és úgy tűnt, teljesen összetör a nagy nyomás alatt. De sikerült felállnia a padlóról, megfordította a játékot, majd ismét elvette a világranglista második helyezettjének adogatását. A mérkőzést úgy szerválta ki, mintha az a világ legkönnyebb dolga lett volna, persze kellettek hozzá Jabeur rontásai is.

A kazah teniszező a győzelmével a 23. helyről rengeteget jöhetett volna fel a ranglistán, idén azonban nem osztanak pontokat Wimbledonban, így még az is előfordulhat, hogy hátrébb csúszik. Valószínűleg ez most a legkevésbé sem érdekli, hiszen a mai naptól GS-győztesnek mondhatja magát, és egyben ő az első kazah teniszező, akinek sikerült ez a bravúr.