Screenshot 2023 05 23 at 08 04 29 Jégkorong vb Ausztria Magyarország 4 3 búcsúzott a magyar válogatott

Fájdalmas végjáték után a magyar válogatott ismét elbúcsúzott az elittől 2023. máj. 23.

Kövesd a Piros7est az X-en is! Kövesd a Piros7est az X-en is!

A magyar férfi-jégkorong válogatott a rendes játékidőben 3-3-at játszott, majd szétlövések után vereséget szenvedett Ausztriától a finn-lett közös rendezésű világbajnokság A-csoportjának utolsó fordulójában, így ismét búcsúzni kényszerül a 16 csapatos elitvilágbajnokságtól.

A magyar csapat számára egyszerű volt a képlet az utolsó mérkőzés előtt, amelyik együttes behúzza a meccset, az továbbra is az elit tagja marad, míg a vesztesnek jövőre a divízió I/A osztályban kell ismét küzdenie.

Az osztrákok kemény utat jártak be a mieink elleni mérkőzésig, hiszen mindössze egy pontot tudtak szerezni, és azt is még az első fordulóban a franciák ellen, a rendes játékidőben 1-1 volt az állás, majd a hosszabbításban a franciák behúzták a plusz egy pontot. Azóta viszont nem sok babér termett Ausztriának, a következő öt találkozóját egyaránt elveszítette, méghozzá 6 szerzett és 22 kapott góllal.

A magyar válogatottnak azért egy kicsivel több sikerélménye akadt, hiszen hosszabbítás után sikerült legyőznünk a franciákat, a többi mérkőzésen viszont minket is komolyan megszórtak a riválisok, három találkozót is 7-1-re veszítettünk el, a legutóbbit a németek ellen pedig 7-2-re.

Nem sikerült tehát túl jól a főpróba, ennek ellenére magabiztosan kezdte az összecsapást a magyar csapat, aminek a 8. percben meg is lett a jutalma, Erdély Csanád kapu mögül visszatett korongját Sofron István varrta be a bal felsőbe.

Nem sokkal később azonban sikerült szépíteniük az osztrákoknak, az ellenfél legjobbja, az NHL-ben játszó Marco Rossi túljárt a mieink eszén, majd egy gyönyörű akció végén egyenlített. Szerencsére nekünk is volt válaszunk erre, a lehető legjobbkor, még az első harmad vége előtt Sofron kihasználta az első emberelőnyünket a világbajnokságon és újra előnybe juttatta Magyarországot.

A második játékrész is álomszerűen indult, a 4. percben Horváth Milán távoli lövése túljutott mindenkin és végül a kapuban kötött ki, aminek köszönhetően már kettővel mentek a mieink. Az újabb bekapott gól után felébredtek az osztrákok is, majd egy óriási kavarodás után be is tuszkolták Bálizs kapujába az újabb szépítő találatot.

A második harmad vége felé közeledve Sebők Balázst küldték ki két percre a játékvezetők, ami végül végzetesnek is bizonyult, hiszen az osztrákok kihasználták a lehetőséget és Lukas Haudum precíz lövésének köszönhetően kiegyenlítettek. A záró etapban mindkét együttes behúzhatta volna a győzelmet, mindkét kapu előtt akadtak bőven helyzetek, de végül nem változott az eredmény és jöhetett a hosszabbítás.

A három a három elleni felállás eléggé ízlett a magyaroknak, az öt perc nagy részét végigdominálták Sofronék, de sajnos a ziccereket ezúttal sem sikerült belőniük, ahogyan a végén Marco Rossinak sem, így szétlövésben dőlt el a bennmaradás sorsa.

A magyar válogatott játékosai talán egy picit elizgulták a végét, sajnos egyiküknek sem sikerült betalálni, az osztrákok közül viszont ketten, Manuel Ganahl és Dominique Heinrich is túljárt Bálizs eszén, így végül az utolsó pillanatban sikerült kiénekelniük a sajtot a szánkból.

nyitókép: MTI/Illyés Tibor