A Piros7es az ön hozzájárulását kéri adatainak az alábbi célokra történő felhasználásához

A Piros7es weboldala sütiket használ a weboldal működtetése, használatának megkönnyítése, a weboldalon végzett tevékenység nyomon követése és releváns ajánlatok megjelenítése érdekében. A javasolt beállítások elfogadásával minden sütit engedélyez a legoptimálisabb felhasználói élmény érdekében.

Technikai sütik

Analitikai sütik

Remarketing Facebook

Remarketing Google

Beállítások kezelése Elfogadás
IMG 20230118 201824 1

Fucsovics Marci bejutott a legjobb 32 közé az Australian Openen! 2023. jan. 18.

Piros7.es - Mindent üt! Piros7.es - Mindent üt!

Az ausztrál nyílt teniszbajnokság szerdai játéknapján mindkét még versenyben lévő magyar teniszező pályára lépett: Fucsovics Marci bravúros győzelmet aratott, Bondár Anna számára viszont véget ért egyesben a torna.

A nyíregyházi teniszező nagyon jól ismerte második körös ellenfelét, hiszen korábban négyszer is találkoztak és abból háromszor Marci örülhetett a végén. Tavaly Dohában és Monte Carlóban is le tudta győzni Harrist.

A mostani összecsapást is Fucsovics kezdte magabiztosabban, az első szettben kétszer is elvette a dél-afrikai adogatását, és kevesebb mint 40 perc alatt előnybe is került.

A lendülete a második játszmára is megmaradt, 1:2-nél ismét lebreakelte Harrist, adogatóként pedig ezúttal sem hibázott, mindössze egy breaklabdát kellett hárítania. 6-3-ra nyerte meg a második szettet és duplázta meg az előnyét.

A harmadik játszma már sokkal kiegyenlítettebb csatát hozott, Marci 4:4-nél közel járt ahhoz, hogy ismét elvegye Harris adogatását, a dél-afrikai teniszező azonban jól állta a sarat, 6:5-nél kihasználta egyetlen lehetőségét és megnyerte a harmadik szettet.

A negyedik játszmában mindkettejüknek akadtak gondjai adogatóként, Fucsovics egy maratoni szervagémet nyert meg 2:1-nél, hat breaklabdát is hárítania kellett. Küzdeni akarásának hála nem került hátrányba, sőt a szett végén, a legjobb pillanatban elvette Harris adogatását, majd kiszerválta a mérkőzést.

A harmadik fordulóban az ifjú titán, Jannik Sinner lesz majd Fucsovics ellenfele, akivel szemben szintén pozitív a mérlege, az pedig plusz erőt adhat Marcinak, hogy Grand Slam-tornán kétszer is legyőzte már az olaszt.

Bondár Annának sajnos nem sikerült ilyen jól a második fordulós mérkőzése, pedig a legmagasabban rangsorolt női teniszezőnknek megvoltak a lehetőségei a győzelemre. Anna ellenfele a korábbi Roland Garros-győztes, Jelena Ostapenko volt.

Az első szettben kétszer is breakelőnyben volt Bondár, azonban adogatóként ő sem volt a topon, így végül rövidítésben dőlt el az első játszma sorsa. A tie break is nagyon szorosan alakult, de végül a világranglista 17. helyezettje bírta jobban.

A második szettben is folytatódott az oda-vissza breakelés, amiből ezúttal Bondár jött ki jobban. A magyar teniszező 6:5-nél vette el Ostapenko adogatását, így a lett játékos már nem tudta lereagálni a helyzetet.

A harmadik játszma viszont korántsem úgy alakult, ahogy azt szerettük volna, Ostapenko fikarcnyi esélyt sem adott Annának, és végül 7:6 5:7 6:0-ra megnyerte a 2 óra 36 percig tartó összecsapást.